Niechcący rozlała ten płyn na płytki. To świetny trik na czyste fugi

Niechcący rozlała ten płyn na płytki. To świetny trik na czyste fugi

Tiktokerka podzieliła się trikiem na czyszczenie fug
Tiktokerka podzieliła się trikiem na czyszczenie fug
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Tik tok
21.10.2022 07:52

Czyszczenie płytek może być naprawdę uciążliwe, zwłaszcza jeśli mamy jasne fugi, które bardzo szybko stają się brudne. Najczęściej wydaje nam się, że trzeba je szorować, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Pewna tiktokerka przypadkiem odkryła trik, który sprawi, że fugi łatwo odzyskają swój kolor.

Płytki na podłodze, zwłaszcza w kuchni, bardzo łatwo się brudzą. O ile kafelki można posprzątać bez większego problemu, tak czyszczenie fug najczęściej jest już bardziej skomplikowane. Najczęściej myślimy, że koniecznie trzeba je szorować, aby odzyskały dawny kolor. Nic bardziej mylnego.

Jak wyczyścić fugi domowym sposobem? Tiktokerka pokazała sztuczkę

Pewna tiktokerka odkryła wyjątkowo prostą sztuczkę na to, jak w szybki i prosty sposób wyczyścić fugi. Kobieta przypadkowo upuściła butelkę środka odtłuszczającego, który rozlał się na kafelki. Okazało się, że kiedy sięgnęła po mop, aby wyczyścić podłogę, idealnie czyści on przestrzeń między płytkami bez konieczności szorowania, a fugi zmieniają swoją barwę na znacznie jaśniejszą. Jako odtłuszczacz może być użyty chociażby płyn do mycia naczyń.

Sztuczką podzieliła się z użytkownikami na Tik Toku, którzy byli pod wrażeniem. "Wiesz, że się starzejesz, kiedy ekscytujesz się takimi rzeczami" - zażartowała jedna z użytkowniczek. Inna dodała: "Restauracje fast food cały czas dodają odtłuszczacz do swoich mopów. To działa".

W komentarzach pojawiły się też wątpliwości, czy kobieta wymyśliła metodę przypadkiem. "Czyściłem klej z dziecięcego krzesła i trochę rozlałam. Wytarłam to i... wiedziałam, że muszę się podzielić" - wyjaśniła.

Czyszczenie fug może być proste. Oto domowe sposoby

Domowy sposób na czyszczenie fug i płytek to także użycie octu, który skutecznie usuwa zabrudzenia. Ważne tylko, aby rozcieńczać go przed użyciem i nie stosować zbyt często, ponieważ może przyczynić się do zmatowienia kafelków.

Brudne fugi usunie też pasta z sody oczyszczonej i szarego mydła. Jak ją przygotować? Wystarczy tylko zetrzeć na tarce mydło i rozpuścić we wrzątku, a następnie dodać do mieszanki 100 g sody oczyszczonej. Powstaje z tego świetna domowa pasta czyszcząca.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta