Trwa ładowanie...

Niezawodne garnki w zestawach do 200 i 300 zł - kuchenne marzenie

Solidny zestaw garnków to równocześnie funkcjonalne rozwiązanie i marzenie każdego pasjonata kulinariów i ładnych wnętrz. Garnki w komplecie łatwiej utrzymać w porządku i przechowywać schowane jeden w drugim. Błyszczące, trwałe i solidne, a przy tym eleganckie garnki to ozdoba kuchni. Ile kosztuje taki zestaw? W cenie do 300 zł kupimy konieczne minimum.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zestawy garnków ze stali nierdzewnej to najchętniej wybierane komplety
Zestawy garnków ze stali nierdzewnej to najchętniej wybierane kompletyŹródło: 123RF.COM
d4hgph0

Niezawodne garnki – najważniejsze jest dno

Wybór zestawu garnków to decyzja na kilka lat, dlatego wybieramy trwałe garnki, najczęściej o grubym dnie. To ważne zwłaszcza dla osób, które dotąd takiego zakupu nie dokonywany: a te niskiej jakości, o cienkim dnie, mają skłonność do szybszego niszczenia się. Taki zwykły garnek, choć często wygląda ładnie i solidnie, może być funkcjonalny przez zaledwie kilka miesięcy. Najczęściej wybieramy dno kilkuwarstwowe, które zapewnia optymalne i równomierne rozprowadzanie ciepła. Nierównomierne ogrzewanie części garnka wpływa na jego szybsze zużycie.

Jak najłatwiej rozpoznać dobre garnki?

Dobry zestaw garnków najczęściej rozpoznamy po wadze. Te nieco cięższe będą mieć grubsze dno, co korzystnie wpłynie na ich trwałość. Wyjątkiem są niewielkie garnki, w których szybko zagotujemy wodę lub ugotujemy jajka na twardo. Przydatne są też odpowiednie uchwyty, wystarczająco długie, aby się nie nagrzewać – zwłaszcza jeśli są metalowe. Aby uniknąć nagrzania uchwytów na kuchence gazowej – regulujemy wysokość płomienia i wybieramy odpowiedni palnik.

d4hgph0

Zestawy garnków ze stali nierdzewnej zdecydowanie przebijają popularnością i trwałością tradycyjne garnki emaliowane oraz są bardziej uniwersalne.

Jakie garnki do kuchenki indukcyjnej, a jakie do gazowej?

Nie wszystkie garnki będą się nadawać do każdej kuchenki. Przede wszystkim od palników gazowych powierzchnia garnków z czasem ciemnieje. Większość produktów przeznaczona na kuchenki elektryczne i indukcyjne, będzie też pasować na gazowe. Nie działa to w druga stronę – aby płyta indukcyjna wykryła garnek, jego dno musi być wykonane z ferromagnetyku. Sprawdzimy to zwykłym magnesem. Ważna jest też średnica garnka, dostosowana do palnika - większosć zestawów ma wymiary odpowiadajace płytom. Stopniowane wielkości pozwlają też łatwiej przechowywać garnki.

Zestaw garnków — idealny do piekarnika

Niektóre garnki przeznaczone na współczesne kuchenki, możemy zastosować też w piekarniku. Co ciekawe – także ze szklanymi pokrywkami, które wytrzymują temperaturę nawet do 220 st. C. Taki garnek powinien mieć oznaczenie na spodzie, po którym poznamy, że użyjemy go na kuchence indukcyjnej. Jeśli nie ma symbolu na dnie lub opakowaniu – jego dno powinno przyciągać domowy magnes.

Tradycyjne garnki do stylowej kuchni

Urokliwe garnki emaliowane to piękny dodatek do stylowej kuchni dla zwolenniczek tradycyjnych rozwiązań. Stal nierdzewna zdominowała ofertę takich zestawów, ale wśród stalowych garnków znajdziemy też kolorowe zestawy w dowolnym stylu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4hgph0

Podziel się opinią

Share
d4hgph0
d4hgph0