GwiazdyNiezwykła miłość Harrisona Forda. Myślał, że więcej się nie ożeni

Niezwykła miłość Harrisona Forda. Myślał, że więcej się nie ożeni

Harrison Ford jest szczęśliwy u boku trzeciej żony.
Harrison Ford jest szczęśliwy u boku trzeciej żony.
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.03.2021 18:49

Harrison Ford i Calista Flockhart od lat uchodzą za wspaniałą parę. Mimo wielu przeciwności losu aktorzy pokazali, że ich miłość jest prawdziwa i są w stanie przejść przez wszystko. Są już razem od blisko 20 lat, ale wciąż unikają kontaktu mediami. Dwie dekady temu nikt nie dawał parze żadnych szans na przetrwanie.

Harrison Ford przyznał, że najwięcej frajdy przynoszą mu spacery po lesie, jazda na rowerze, a także latanie. Jednak najbardziej lubi siedzieć w swoim pięknym domu w Wyoming, gdzie ma swój warsztat stolarski. Zawsze czeka na niego żona Calista Flockhart, która jest jego drugą połówką. Aktorzy we wspólnym wywiadzie przyznali także, że czekali na siebie wiele lat.

Niezwykła historia miłosna

Aktor, zanim poznał miłość swojego życia, był dwukrotnie żonaty. Najpierw ożenił się z Mary Marquardt, z którą doczekał się synów Bena i Willarda. Z kolei w 1983 roku drugą żoną została scenarzystka Melissie Mathison – miał z nią syna Malcolma i córkę Georgię. Jednak w 2001 roku para rozwiodła się.

Calista Flockhart miewała wiele romansów, np. z Davidem E. Kelleyem, Samem Mendesem czy Robertem Downy Juniorem. Jednak żaden z tych związków nie przetrwał próby czasu. Po raz pierwszy spotkała Harrisona Forda w 2002 roku podczas rozdania Złotych Globów. W trakcie bankietu doszło do małego incydentu – Ford rozlał wino, co spowodowało dodatkowe zamieszanie.

Pomiędzy aktorami od razu zaiskrzyło. Aktor zaprosił Flockhart na kolację, która zgodziła się pod warunkiem, że będzie mogła przeprowadzić ze sobą kolegę z serialu "Ally McBeal" Jamesa Mardsena. Na miejscu okazało się, że w restauracji czeka grupa przyjaciół Flockhart. Po miłym wieczorze, Ford zaprosił wszystkich do siebie na drinka. Od tamtego spotkania Calista i Harrison stali się nierozłączni.

Bardzo długo nie mówili o swoim związku, bo nie chcieli nadmiernego zainteresowania. Choć Ford zarzekał się, że nigdy więcej się nie ożeni, po kilku latach oświadczył się ukochanej. W 2010 roku para wzięła skromny ślub w Santa Fe w rezydencji gubernatora Nowego Meksyku. Po ceremonii aktor dał swoje nazwisko 7-letniemu wówczas Liamowi, czyli adoptowanemu synowi Flockhart.

W 2015 roku rodzina przeżywała trudne chwile. Harrison Ford przeżył katastrofę po awarii silnika samolotu, który sam pilotował. Żona cały czas trwała u boku męża i opiekowała się nim podczas rekonwalescencji. Aktor przyznał, że Calista jest bardzo cierpliwa i wciąż wspiera jego pasję do latania.