Blisko ludziNiezwykłe znalezisko w domu 90-latki. Obraz został sprzedany za fortunę

Niezwykłe znalezisko w domu 90‑latki. Obraz został sprzedany za fortunę

W domu 90-latki znaleziono obraz warty fortunę
W domu 90-latki znaleziono obraz warty fortunę
Źródło zdjęć: © Getty Images, Twitter
29.06.2022 21:01, aktualizacja: 30.06.2022 18:19

W londyńskim domu 90-letniej kobiety znaleziono prawdziwe dzieło sztuki. Nie spodziewała się tego ani rodzina kobiety ani rzeczoznawcy. Nad łóżkiem był powieszony bowiem obraz renesansowego włoskiego malarza. Pewien Brytyjczyk kupił go na aukcji za prawdziwą fortunę.

Takie historie jak ta, którą opisał ostatnio włoski dziennik "Corriere della Sera", zdarzają się raz na milion przypadków. Ta rodzina miała niezwykłe szczęście. Poprosiła bowiem rzeczoznawców z biura "Dawsons Auctioneers & Valuers" o wycenę przedmiotów, które ich 90-letnia babcia zebrała w swoim domu w ciągu swojego życia. Nie spodziewali się, że znajdzie się tam coś wartościowego. Bardzo się pomylili. 

Rzeczoznawczyni znalazła w domu seniorki z Londynu bezcenny obraz

Do londyńskiego domu 90-latki udała się rzeczoznawczyni, która dokładnie sprawdziła każdy mebel, bibelot oraz całą kolekcję biżuterii. "Chcieli wiedzieć, czy jest tam coś, co nadawałoby się na sprzedaż. Ich oczekiwania były niewielkie. Większość z tych rzeczy nie miała szczególnej wartości, ale kiedy weszłam do sypialni, byłam w szoku" – opowiada rzeczoznawczyni Siobhan Tyrrell na nagraniu udostępnionym na stronie biura. 

Obraz, który wisiał u seniorki nad łóżkiem, zwrócił jej szczególną uwagę. "Takich rzeczy nie widuje się na co dzień. Mój instynkt podpowiadał mi, że to coś bardzo, bardzo wyjątkowego. Od razu poinformowaliśmy rodzinę o potencjalnie ogromnej wartości tego obrazu i krewni seniorki zgodzili się, by wystawić go na aukcję" – dodaje Tyrrell. 90-latka odziedziczyła go 30 lat temu po swoim ojcu Włochu.

Obraz został sprzedany na aukcji za prawdziwą fortunę

Okazało się, że obraz został stworzony przez jednego z uczniów włoskiego mistrza, Filippa Lippiego w XVI wieku. To dzieło sztuki jest obrazem olejnym wykonanym na płótnie o wymiarach 50 cm na 43,5 cm i przedstawia Madonnę z Dzieciątkiem. Dodatkowo okalała go pozłacana rama. Renesansowe dzieło zachowało się w idealnym wręcz stanie. Nic dziwnego, że gdy biuro "Dawsons Auctioneers & Valuers" wystawiło je na aukcję, zostało zakupione przez pewnego Brytyjczyka za 255 tys. funtów, co w przeliczeniu daje prawie 1,4 miliona złotych. 

Rodzina zapewnia, że za pieniądze zapewnią 90-latkce chorej na demencję pobyt w miejscu z profesjonalną opieką medyczną, co do tej pory było ze względu na dość wysokie koszty poza zasięgiem ich możliwości. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta