Blisko ludziNigdy nie myj rąk w samolocie. Zaskakujący powód

Nigdy nie myj rąk w samolocie. Zaskakujący powód

Kat Kamalani była stewardessą przez ponad pięć lat
Kat Kamalani była stewardessą przez ponad pięć lat
Źródło zdjęć: © TikTok

28.01.2021 10:26

Kat Kamalani to była stewardessa, która opublikowała na TikToku wideo przestrzegające przed piciem kawy i herbaty na pokładzie samolotu. Nie jest to jedyna rzecz, której nie powinniśmy robić podczas lotu. Złym pomysłem jest też na przykład mycie rąk po skorzystaniu z toalety.

Kat Kamalani ma ponad pięć lat stażu jako stewardessa na pokładzie samolotu. W związku z tym posiada też sporą wiedzę na temat tego, co dzieje się za "zasłoniętą kurtyną". Kobieta przestrzega użytkowników TikToka przed piciem kawy i herbaty serwowanej przez obsługę samolotu.

Nigdy nie pij kawy i herbaty w samolocie

Co właściwie jest nie tak z ciepłymi napojami, których możemy napić się podczas długiej podróży samolotem? Głównym problemem jest tu higiena, a właściwie jej brak. Kamalani wyznaje, że ekspresy do kawy są myte właściwie tylko wtedy, kiedy się zepsują. W związku z tym obsługa prawie nigdy nie sięga po ten napój. Stewardessa nie zaleca tego również pasażerom.

Kolejnym problemem jest z kolei jakość wody w samolotach. Ta badana jest przez specjalistów. W 2018 roku w Stanach Zjednoczonych stwierdzono 81 naruszeń wśród dużych linii lotniczych i 103 w liniach regionalnych. Rok później inne badanie wykazało, że niektóre duże linie faktycznie trzymają poziom, jednak większość ma na pokładzie wodę, której w ogóle nie powinno się używać.

Badacze zalecili więc, żeby na pokładzie samolotu nie pić wody z niezamkniętej butelki, a także kawy czy herbaty. Ale to nie wszystko. Pasażerowie powinni również zrezygnować z mycia rąk po skorzystaniu z toalety. Zdecydowanie bardziej higieniczne jest przetarcie ich chusteczką antybakteryjną.

Na pokład samolotu wnieść można jedynie płyny zamknięte w przezroczystych butelkach o pojemności 100 ml. Podczas kontroli na lotnisku obsługa może sprawdzić, co się w nich znajduje. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup napoju w strefie wolnocłowej. Tam limity i ograniczenia już nie obowiązują.

Obraz
© TikTok
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (135)
Zobacz także