Blisko ludziTe znaki zodiaku nie oddają pieniędzy. Lepiej im nie pożyczaj

Te znaki zodiaku nie oddają pieniędzy. Lepiej im nie pożyczaj

Niektórym osobom nie powinno pożyczać się pieniędzy. Można ich już nigdy nie odzyskać
Niektórym osobom nie powinno pożyczać się pieniędzy. Można ich już nigdy nie odzyskać
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.10.2022 16:58, aktualizacja: 21.10.2022 17:38

Gdy dotykają nas problemy finansowe, trudno wtedy poprosić o pomoc. Nawet tych najbliższych, ale zdarza się, że nie mamy wyjścia. Są jednak osoby, które notorycznie pożyczają od innych pieniądze, a później niechętnie je oddają. Wynika to z ich beztroskiego podejścia do życia, skąpstwa czy zapominalstwa. Którym znakom zodiaku lepiej nie pożyczać pieniędzy?

Bliźnięta

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt niechętnie oddają pożyczone pieniądze. Nie warto więc przekazywać im oszczędności - niezależnie od tego, jakie łączą nas z nimi więzy. Bliźnięta są mistrzami w sprowadzaniu na siebie kłopotów finansowych. Do tego są wyjątkowo roztargnione. Często zapominają, że pożyczyły pieniądze. Dlatego warto się im przypominać i nie wstydzić się tego, że upominamy się o naszą należność. Jeśli chcecie pożyczyć Bliźniętom pieniądze, warto najpierw spisać umowę lub wziąć coś od nich w zastaw.

Waga

W zestaw cech Wagi wpisuje się sknerstwo. Co ciekawe, osoby urodzone pod tym znakiem nie tylko niechętnie dzielą się tym, co mają, ale także oskarżają innych o bycie dusigroszami. Zawsze są zabezpieczone finansowo. Nie brakuje im gotówki na tzw. czarną godzinę, ale zawsze uważają, że mają jej za mało. Próbują więc pożyczyć nieco więcej pieniędzy od bliskich i budować kapitał. Często argumentują kolejne zapożyczenia tym, że nikt nie potrzebuje pieniędzy tak bardzo, jak one. Nie warto więc wchodzić w finansowe transakcje z Wagami.

Strzelec

Najważniejszą misją Strzelca jest ratowanie najbliższych z tarapatów. Zajmowanie się sferą finansów to dla nich zbyt przyziemna sprawa. Zdecydowanie bardziej wolą gonić za górnolotnymi celami. Ponadto uważają, że wszystko im się należy, łącznie z pożyczonymi od znajomych pieniędzmi. Nie przejmują się zbytnio tym, że zalegają ze spłatą. O ile założymy, że w ogóle o niej pamiętają. Strzelce nie są szczególnie skrupulatne. Nie ma więc co liczyć na to, że zanotowały tak ważne informacje, jak data oddania pieniędzy. Należy się więc im regularnie przypominać.

Wodnik

Wodniki zapożyczają się na potęgę. Robią to nie tylko u rodziny i bliskich przyjaciół, ale także u osób, które dopiero poznały. Z tego powodu źródła gotówki zaczynają się im mieszać. Niespecjalnie się tym jednak przejmują. Wodniki to wizjonerzy i marzyciele. Niechętnie zajmują się tak przyziemnymi sprawami, jak finanse. Nieustanne przypominanie o pożyczce także nic nie da. Tym osobom po prostu lepiej nie dawać pieniędzy. Zawsze znajdują wymówki na to, dlaczego nie mogą ich zwrócić. Nawet jeśli nie ustąpimy, użyją innych sztuk manipulacji. Nie wstydzą się nawet uronić łzy i wspomnieć, jak trudno im w życiu.

Ryby

Urodzona pod znakiem Ryby osoba uwielbia otaczać się tym, co drogie, luksusowe i piękne. Nie zważa na to, czy stać ją na kosztowny wydatek. Chętnie chwali się przed innymi materialnymi dobrami. Oprócz tego przepada za dalekimi podróżami i zakupami w ekskluzywnych sklepach. Nie kontroluje wydatków, przez co później cierpi. Zazwyczaj nie starcza jej środków na utrzymanie się do końca miesiąca. Wtedy zwraca się z prośbą o pożyczki do najbliższych. Robi to notorycznie i wykorzystuje swój urok osobisty do uzyskania kolejnego zastrzyku funduszy.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta