Nigdy nie wrzucaj do kosza. Wielu wciąż popełnia ten błąd

Nigdy nie wrzucaj do kosza. Wielu wciąż popełnia ten błąd

Folia bąbelkowa przydaje się w domu
Folia bąbelkowa przydaje się w domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.09.2023 16:45, aktualizacja: 18.09.2023 11:02

Folia bąbelkowa przydaje się nie tylko podczas pakowania paczek. Mało kto wie, że można ją wykorzystywać również w kuchni. Przyda się podczas sprzątania i zmywania naczyń, ale również w lodówce czy zamrażalce.

Folia bąbelkowa stanowi idealne zabezpieczenie przy okazji pakowania paczek. Jej struktura sprawia, że możemy nie obawiać się o zniszczenie nawet delikatnych sprzętów czy przedmiotów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie jest to jej jedyne zastosowanie. Zdecydowanie nie warto wyrzucać folii znalezionej w paczce, a zachować ją na później.

Jak używać folii bąbelkowej w kuchni? Przyda się do zmywania

Do czego przyda się folia bąbelkowa? Okazuje się, że z powodzeniem możemy wykorzystać ją w kuchni przy okazji zmywania naczyń. W przypadku gdy mamy bardzo brudną patelnię z zaschniętymi plamami z sosu czy tłuszczu nie musimy stosować drucianych gąbek, które niszczą sprzęt. Wystarczy użyć zamiast nich folii bąbelkowej - należy po prostu urwać kawałek folii i wyczyścić patelnię przy pomocy zwykłego płynu do zmywania. Ponieważ folia jest delikatna, nie spowoduje zarysowania sprzętu.

Folia bąbelkowa pomoże też w przechowywaniu potraw i produktów. Możemy wykorzystać ją w utrzymaniu temperatury - kiedy owiniemy folią ciepłe dania lub mrożonki. Możemy też zabezpieczyć nią miękkie owoce, warzywa i inne delikatne produkty w lodówce - dzięki temu nie będą obijać się i gnieść oraz dłużej zachowają świeżość.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Folia bąbelkowa w domu. Tak ją wykorzystamy

Jak wykorzystać folię bąbelkową w domu? Nie musimy używać jej tylko w kuchni. Istnieje bardzo łatwy patent chociażby na uszczelnianie szyb w mieszkaniu za pomocą folii. Należy po prostu umieścić folię na wewnętrznej stronie okna, na przykład podklejając taśmą - dzięki temu zredukujemy wpadanie zimnego powietrza do środka.

Folia ochroni też rośliny w sezonie zimowym. Dzięki niej zabezpieczymy przed mrozem krewy, drzewa oraz kwiaty doniczkowe znajdujące się na balkonie czy tarasie. Trzeba wyłożyć dno doniczki folią i na nią wysypać ziemię, a następnie umieścić rośliny.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta