Nowość w Biedronce. Wielu ucieszą zmiany

W Biedronce będzie można wypłacić gotówkę.
W Biedronce będzie można wypłacić gotówkę.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

21.03.2023 14:28, aktual.: 06.05.2023 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W niektórych miejscach łatwiej o sklep spożywczy niż bankomat, dlatego wielu ucieszy wiadomość, że pieniądze wypłacimy również w popularnym dyskoncie. Po zakończeniu testów, na taki ruch zdecydowała się Biedronka. Ale są ograniczenia.

Często zdarza się, że gotówki potrzebujemy "na już." Problem, pojawia się wtedy, gdy w pobliżu nie ma bankomatu. Po grudniowym pilotażu Biedronka wprowadziła możliwość wypłaty pieniędzy kartą w kasach. Ale nie we wszystkich sklepach i nie każdą kwotę. Ograniczenia dotyczą również rodzaju karty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie kwoty wypłacimy w kasie Biedronki? Gdzie dostępna będzie usługa?

Z wypłaty gotówki skorzystamy jak na razie w 2 tys. z ponad 3 tys. sklepów Biedronki na terenie całego kraju. Możemy wypłacić kwotę od 50 do 300 zł, przy czym musi być to tylko wielokrotność liczby 50 (czyli kolejno 100, 150, 200 zł...). Z usługi można skorzystać kilka razy w ciągu dnia, ale w kasie musi znajdować się odpowiednia ilość gotówki. Może zdarzyć się więc, że pracownica odmówi nam wypłaty. Usługa nie jest też dostępna w kasach samoobsługowych.

Gotówka z Biedronki tylko z kartą Mastercard

Nowa usługa nie obejmuje posiadaczy karty VISA oraz kart innych niż Mastercard czy Maestro. Jeśli chcemy wypłacić pieniądze, wystarczy powiedzieć o tym kasjerowi, który doliczy tę kwotę do wartości naszych zakupów.

Podobne rozwiązanie wprowadziło już wiele innych sklepów, takich jak Żabka, Dino, Carrefour, POLOMarket, stacji benzynowych: Bliska, BP, Orlen oraz placówek Poczty Polskiej. Dla posiadaczy karty Mastercard usługa ta znana jest pod nazwą "Płać kartą i wypłacaj", a w przypadku karty Visa jako "Cashback". W 2022 r. Polacy wypłacali w ten sposób średnio po 140 zł. Należy pamiętać, że gotówkę można pobrać tylko, gdy robimy zakupy w danym sklepie - choćby za symboliczną złotówkę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także