Blisko ludzi„Nowy rok”, nowe możliwości i nowy cykl konferencji Sukces Pisany Szminką

„Nowy rok”, nowe możliwości i nowy cykl konferencji Sukces Pisany Szminką

„Nowy rok”, nowe możliwości i nowy cykl konferencji Sukces Pisany Szminką
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.10.2012 14:30, aktualizacja: 01.10.2012 14:57

Po wakacyjnej przerwie Sukces Pisany Szminką pojawił się w nowej odsłonie wizualnej, z nowym portalem i inspirującymi pomysłami na ułatwienie życia zapracowanym kobietom, uczestniczkom nowego cyklu konferencji.

Po wakacyjnej przerwie Sukces Pisany Szminką pojawił się w nowej odsłonie wizualnej, z nowym portalem i inspirującymi pomysłami na ułatwienie życia zapracowanym kobietom, uczestniczkom nowego cyklu konferencji. Temat pierwszej, wrześniowej brzmiał: „Kto ma dużo pracy, a mało czasu - poznaj bezcenne sposoby na wydłużenie dnia”.

Głównym przesłaniem warsztatu prowadzonego przez Beatę Uytenbogaardt (współzałożycielka PEP-IBT Poland), gościa specjalnego konferencji, było „Robienie rzeczy od razu” w celu osiągnięcia większej efektywności w pracy i w domu. Radziła, by decyzję podejmować „tu i teraz” i zdać sobie sprawę, ile czasu tracimy na poszukiwanie dokumentów, poszukiwanie i kilkukrotne przymierzanie się do odpowiedzi na maile, nieprzygotowane spotkania bez agendy, itp. Ten czas możemy zaoszczędzić, jeśli będziemy pracować nad organizacją stanowiska pracy. Wykonywane czynności traktujmy jak ciąg technologiczny - Zrób, Zaplanuj, Zleć, Zniszcz. Pozwoli nam to na zyskanie kilku „dodatkowych” godzin w tygodniu, a przy okazji zaoszczędzi stresu i nerwów. System PEP uczy jak pracować nad swoimi słabymi stronami, abyśmy mogli być bardziej efektywni.

Zaraz po zapoznaniu się z zasadami systemu PEP na scenie pojawiły się modelki prezentujące najnowszą kolekcję Odzieżowego Pola. Cała kolekcja została przygotowana wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku. Prezentowane wzory to mocno uwspółcześniona wersja lat 60. Dominują wygodne i proste formy.

Gościem honorowym Sukcesu Pisanego Szminką była Magda Gessler. W rozmowie z Olgą Kozierowską opowiadała o swoim dzieciństwie i o tym, jaki miało ono wpływ na jej poczucie smaku. „Nie jestem restauratorem, jestem reżyserem sztuki, w której każdy z gości moich restauracji gra główną rolę”. Zdaniem Magdy Gessler prowadzenie restauracji nie jest biznesem, tylko sztuką. Trzeba mieć umiejętność łączenia smaków, prostoty i dobrego gustu. W biznesie jak i w życiu musimy dawać jak najwięcej z siebie, bo to, co oferujemy innym, zawsze do nas wraca.

Na spotkaniu nie pominięto także akcentów kobiecych. Dzięki Miraculum uczestniczki dowiedziały się, w jaki sposób można zadbać o skórę po lecie. Ula Pierzchała, Wiceprezes Miraculum, obok porad pielęgnacyjnych zaprezentowała linię kosmetyków nawilżających Aqua Therapy.

W czasie konferencji nie zabrakło też czasu na spotkanie networkingowe. Kolacja przygotowana przez mistrzów kuchni Hotelu Sheraton i towarzystwo Carlo Rossi sprzyjały nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskim rozmowom.

Konferencje Sukcesu Pisanego Szminką to także bezpłatna promocja kobiecych firm. Na wrześniowym spotkaniu prezentowała się między innymi Małgorzata Mazurkiewicz, która zainspirowana spotkaniami SPS zrezygnowała z pracy na etacie i rozpoczęła własną działalność. Prezentowany przez nią kolagen naturalny firmy Colway odpowiada za kondycję skóry, a jego działanie doceniane jest przez tysiące zadowolonych klientów. Swoje stoiska mieli również Klinika La Perla oraz kwiaciarnia Tajemniczy Ogród.

Na sam koniec rozlosowano nagrody. Głównym prezentem był Biznesowy Tydzień z Nissanem Qashqai ufundowany przez salon samochodowy Nissan Zaborowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: * Nowy cykl konferencji Sukces Pisany Szminką*