Trwa ładowanie...

Obowiązki nastolatków w wakacje. Śpią do 14-tej, a jak wstaną, to nie zrobią nic

Wakacje są czasem relaksu i lenistwa. Przynajmniej dla osób, które mają dwa miesiące wolnego. Rodzice się skarżą, że to lenistwo przekłada się także na obowiązki domowe, bo jeśli nastolatki już coś robią, to z reguły bałagan.

Share
Obowiązki nastolatków w wakacje. Śpią do 14-tej, a jak wstaną, to nie zrobią nicŹródło: 123RF
d1qfbxz

Obowiązki domowe nastolatków

Jedna z matek opisała swoje problemy na forum portalu Kafeteria, gdzie wyżaliła się innym internautkom na temat zachowania swoich dzieci. Ma dwie córki w wieku 12 i 17 lat, które przed 14-tą nie wstają z łóżka.

"Czy jeśli każę im ogarnąć mieszkanie, odkurzyć, rozpakować zmywarkę, zdjąć pranie wysuszone, to wymagam zbyt wiele" - pisze kobieta. "Zakupy, wstawianie zmywarki, pralki, gotowanie posiłków leży po mojej stronie. Tata pracuje za granicą, także jesteśmy same sobie, ale najgorszy syf robią one".

Spanie w wakacje do południa

Jedna z internautek odpisała jej, że każdy bałagani i każdy po sobie powinien sprzątać. Szczególnie, że nie muszą nawet myć naczyń ręcznie, bo mają zmywarkę, więc we dwie są w stanie bardzo szybko się tym zająć.

d1qfbxz

"Moja córka tak samo, teraz jak ma wakacje, to śpi do 12, 13" - pisze kolejna matka. "Hrabina, nic po sobie nie wyniesie, tylko: 'podaj, przynieś'. Moja wina, bo nie uczyłam od małego. Tylko dziecko musi mieć dzieciństwo, a teraz sama nic nie umie zrobić koło siebie. Ma 13 lat".

"Żyją jak w chlewie"

Inna także dodaje, że ma tak samo. Potrafią spać do 13, potem tylko jedzenie, muzyka, koleżanki i imprezy. Jeśli nie zwróci im uwagi, to "żyją w chlewie".

"Ciągle im tłumaczę że nie można tak żyć" - pisze kobieta. "Przestałam im już prasować, robić śniadania i kolację, bo mam dość! Jak je zmusić do porządku?"

Inne matki radzą, by zostawić nastolatki same - przestać gotować, sprzątać. Tak, by same nauczyły się dbać o przestrzeń dookoła siebie.

Masz historię, którą chcesz się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d1qfbxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qfbxz
d1qfbxz