WP
Ludzie

Oddał włosy w szczytnym celu. Dziś sam walczy o życie

Kiedy miał 5 lat, postanowił zapuścić włosy, by po dwóch latach oddać je dzieciom po chemioterapii. Pochodzący z Kalifornii Vinny Desautels nie spodziewał się jeszcze, że wkrótce sam będzie potrzebował pomocy. Zaledwie miesiąc po obcięciu długich blond pukli, rozpoznano u niego złośliwy nowotwór.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vinny Desautels
Vinny Desautels (Facebook.com)
WP

Włosy małego chłopca po dwóch latach zapuszczania osiągnęły długość ponad 30 centymetrów. Vinny Desautels niespecjalnie przejmował się drwinami rówieśników, gdyż cierpliwie je hodował w bardzo szczytnym celu. Długie kosmyki oddał do pobliskiej perukarni, by oddać je dzieciom chorym na raka. Zadowolony z siebie i uśmiechnięty siedmiolatek nie spodziewał się jeszcze, że wkrótce spotka go to samo.

Po miesiącu od obcięcia blond fryzury, rodzice zauważyli u syna opuchliznę na oku. Wówczas jeszcze nic nie wskazywało na poważne objawy, które na początku zostały potraktowane jak zwyczajne uczulenie. Specjalistyczne badania podały jednak znacznie mniej optymistyczną diagnozę i okazało się, że chłopiec zachorował na złośliwą odmianę raka - mięsak Ewinga, nowotwór kości, który najczęściej atakuje dzieci i młodzież.

Niedawno Vinny poddał się chemioterapii i choć w jego organizmie wystąpiły przerzuty, cały czas jest dobrej nadziei i wierzy, że uda mu się pokonać straszną chorobę. Uśmiech nie zniknął z jego twarzy nawet w tej trudnej chwili.

WP

W pomoc małemu chłopcu zaangażowała się znana platforma GoFundMe, na której zbierane są pieniądze na leczenie dziecka.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP