Odkryli, co czujemy tuż przed śmiercią. Daje do myślenia

Odkryli, co czujemy tuż przed śmiercią. Daje do myślenia

Co czujemy przed śmiercią?
Co czujemy przed śmiercią?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
01.06.2023 19:00, aktualizacja: 01.06.2023 21:13

Śmierć to jedna z największych tajemnic tego świata. Często zastanawiamy się, co się z nami stanie, gdy nadejdzie koniec. Lekarze odkryli, co czujemy na moment przed utratą życia. To, co ustalili, może zaskakiwać.

Wydawać by się mogło, że badając śmierć od wieków, będziemy mieli o niej trochę więcej informacji. Niestety jest to wciąż ogromna zagadka dla każdego z nas. Niedawno jednak lekarzom z Louisville w Kentucky udało się ustalić, co czujemy w swoich ostatnich chwilach.

Czy można rozwikłać tajemnicę śmierci?

W pewnym sensie śmierć to nieodłączna część naszego życia. Wiele osób spotyka się z nią na co dzień. Przychodzi czas, gdy musimy pożegnać się z bliskimi, idolami, nawet z ukochanymi zwierzakami.

Niestety wciąż na jej temat jest więcej pytań niż odpowiedzi. Nawet mając do dyspozycji najlepszy sprzęt i specjalistów, trudno jest poznać prawdę o tym, co dzieje się, gdy w końcu nadchodzi nasz czas. Cześć osób wierzy, że się na nowo odradzamy. Inni zaś są przekonani, że wędrujemy do lepszego świata. Wszystko to są jednak domysły niepodparte naukowymi dowodami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Każdy z nas ma jednak nadzieję, że śmierć "upomni" się po niego jak najpóźniej. W końcu jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia na tym świecie.

Co czujemy w momencie śmierci?

Okazuje się jednak, że lekarze z Louisville w Kentucky przez przypadek odkryli, co pacjenci czują przed śmiercią. Jakiś czas temu zgłosił się do nich pacjent z padaczką. Specjaliści, by móc zdecydować o leczeniu, postanowili podłączyć go pod aparaturę EEG. To bezinwazyjne badanie wykonywane za pomocą elektroencefalografu, które pomaga lekarzom ocenić aktywność mózgu.

Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Specjaliści zauważyli jednak, że urządzenie zebrało dane tuż przed i chwilę po śmierci pacjenta. Z badania jasno wynikało, że mózgowi 87-latka wydawało się, że śni lub powrócił myślami do swoich wspomnień. Lekarze podkreślili, że informacje, które zebrali, pokazują, że odszedł w spokoju, co może sugerować, że nie odczuwał bólu.

Czy to oznacza, że każdy z nas na chwilę przed śmiercią nie będzie nic czuł? Na to pytanie niestety wciąż trudno jest odpowiedzieć. Z całą pewnością jednak naukowcy wciąż będą zgłębiać ten temat.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta