Trwa ładowanie...

Odkryto zupełnie nowy odcień czerni. Jest idealny dla wielbicieli mrocznych barw

Nigdy nie pomyślałabym, że czerń może mieć kilkadziesiąt odcieni. Czarny to zawsze był dla mnie po prostu czarny. Okazuje się jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, a NASA właśnie przedstawiła światu najczarniejszą czerń świata. I muszę przyznać, że to będzie mój nowy, ulubiony kolor.

Odkryto zupełnie nowy odcień czerni. Jest idealny dla wielbicieli mrocznych barwŹródło: Fotolia
d34im1u
d34im1u

Niedawno światło dzienne ujrzała rzekomo najczarniejsza farba świata, którą stworzył brytyjski artysta Stuart Semple. Black 2.0, bo tak nazywa się ta farba, przez wiele miesięcy uznawana była za najbardziej napigmentowaną i matową substancję na świecie.

Aż do teraz, kiedy firma Nanolab na potrzeby NASA stworzyła barwę Singularity Black. Jest to najczarniejszy znany nam odcień czerni, który absorbuje światło na zupełnie nowym poziomie. Barwa składa się z nanorurek, których zadaniem jest absorbowanie światła słonecznego wewnątrz Singularity Black. Stąd odczucie matowej głębi, która uniemożliwia zidentyfikowanie jakichkolwiek szczegółów przedmiotu pokrytego tym odcieniem.

Farba w najczarniejszym z czarnych kolorów dostępna jest dla każdego, a jej mała puszka kosztuje ok. 120 złotych.

Możliwości farby zaprezentował artysta Jason Chase, który pokrył nią rzeźbę swojego autorstwa. Dzieło ma przedstawiać pluszowego misia, jednak w tym przypadku naprawdę ciężko to zauważyć.

Zobacz też: Kolory, które pomogą pozbyć się depresji

d34im1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34im1u