Blisko ludziOdwiedziła niesamowite miejsce. "Skały wystają z wody, jak grzbiety dinozaurów"

Odwiedziła niesamowite miejsce. "Skały wystają z wody, jak grzbiety dinozaurów"

Anita Werner
Anita Werner

10.12.2020 19:37, aktual.: 02.03.2022 19:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anita Werner jest aktywna w sieci. Ostatnio chętnie się dzieli szczegółami z życia prywatnego. Dziennikarka wiele w życiu przeżyła, m.in. śmierć mamy. Straciła też ukochanego partnera, podróżnika. Aktualnie na nowo buduje swoje szczęście u boku Michała Kołodziejczyka.

Anita Werner nie jest skłonna do zwierzeń. Przez długi czas chroniła swojej prywatności niczym twierdzy. W swoim życiu wiele też doświadczyła. Pożegnała mamę, niedługo później ukochanego. Jej partner był podróżnikiem i zmarł w Afryce, podczas jednej z wędrówek. Teraz prezenterka buduje swoje szczęście na nowo. Kocha podróże i dzieli się pomysłami na kolejne wędrówki.

Anita Werner odpowiedziała fance

"Wiecie co to jest flisz? Jak rok temu zobaczyłam te skały, wystające z wody jak grzbiety dinozaurów, to zapamiętałam na zawsze. Flisz to seria naprzemiennie ułożonych warstw skał osadowych (zlepieńce, piaskowce, mułowce, iłowce). Na Playa de Itzurun flisz widać jak na dłoni i robi niesamowite wrażenie. To w Zumaii, w Kraju Basków, między Bilbao i San Sebastian.

Ktoś z Was był i widział?" – napisała na Instagramie dziennikarka.

Szlak fliszowy, ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów między miasteczkami Zumaia i Deba w Hiszpanii. Flisz na tym odcinku tworzy kosmiczne krajobrazy, które trudno z czymkolwiek innym porównać. Jedna z fanek dostrzegła jednak pewną analogię. Napisała do prezenterki, że skały przypominają jej scenę z Gry o Tron, chodzi o tę kiedy Daenerys Targaryen przypłynęła do Westeros. Scena, jak się okazuje, była kręcona właśnie na plaży Itzurun w Zumaia. Anita Werner zaczepiona przez obserwatorkę przyznała, że nie wiedziała o tej ciekawostce.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)