Qaqwqwrqw

Oglądanie seriali jest zdrowe! Korzystają na nim zwłaszcza kobiety

Weekend pod znakiem słodkiego lenistwa, pysznych przekąsek i oglądania seriali brzmi jak spełnienie marzeń. I kiedy w naszej głowie już pojawiają się wyrzuty sumienia, związane z marnowaniem cennego czasu na leżenie przed telewizorem lub komputerem, z pomocą przychodzi nauka. A konkretnie badania, które dowodzą, że oglądanie seriali ma zbawienny wpływ na kobiety!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oglądanie seriali jest zdrowe! Korzystają na nim zwłaszcza kobiety
(Fotolia)
Qaqwqwrqw

Fenomen ten opisał portal "Daily Mail", który wykazał zależność między oglądaniem seriali, a tworzeniem relacji międzyludzkich. Co jedno ma do drugiego? Całkiem sporo. Badaczka Charo Lacalle z Uniwersytetu Autònoma de Barcelona, przeanalizowała fora internetowe, poświęcone tematyce serialowej. Co z tego wynikło? Okazało się, że kobiety oglądające te same seriale i dzielące się opiniami na ich temat szybciej nawiązywały bliskie relacje i lepiej komunikowały swoje opinie w społeczeństwie.

Eksperyment opierał się o analizę ponad 7,4 tys. komentarzy z forów tematycznych i dowiódł, że kobiety emocjonalnie związane z danym show telewizyjnym czują przynależność do grupy osób, które oglądają ten sam serial. Niemal 50 proc. badanych przyznało, że czuje silną więź z ludźmi na forum. Badanie pozwoliło naukowcom określić, jak dużą rolę w życiu społecznym odgrywają obecnie relacje internetowe, które rozwijają się w zawrotnym tempie.

- Wcześniejsze badania skupiały się na tradycyjnych społecznościach fanowskich, których członkowie byli postrzegani, jako maniacy. Chcieliśmy lepiej zrozumieć fanów, którzy są znaczniej bardziej spontaniczni. Dowiedzieć się, dlaczego biorą udział w dyskusji online. Teraz nam się to udało - powiedziała w rozmowie z mediami Charo.

Qaqwqwrqw

Skoro oglądanie nowych odcinków "Gry o Tron" albo "Big Litte Lies" może pomóc nam znaleźć nowych przyjaciół, to chyba już wiemy, co będziemy robić w weekend!

Zobacz też: Co Polacy sądzą o zakupach w sieci? Uwielbiają je!

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw