Olejowanie włosów. Sposób na zdrowe i zadbane włosy bez wizyty u fryzjera
Olejowanie włosów może okazać się strzałem w dziesiątkę. W końcu zabiegi na włosy w salonie fryzjerskim nie należą do tych najtańszych. Jak olejować włosy, by cieszyć się pięknymi kosmykami? Oto kilka porad.
30.05.2020 13:08
Olejowanie włosów powinno być podstawą pielęgnacji, jeśli chcemy, aby nasze włosy były miękkie, lśniące i nawilżone. Olej częściowo wnika w strukturę włosa, uzupełniając ubytki, a jednocześnie nie obciąża kosmyków. Warto jednak pamiętać, że nie każdy olej sprawdzi się do naszych włosów.
Olej musimy dopasować do rodzaju włosów oraz ich porowatości. Niedopasowany może przesuszyć końcówki, włosy będą się puszyć oraz będą sprawiały trudność przy rozczesywaniu.
Jaki wybrać olej do olejowania włosów?
Odpowiedź jest banalnie prosta – naturalny! Unikaj olejów z sylikonami, konserwantami i alkoholem. Te składniki wysuszają i osłabiają końce włosów. Nie są też najlepsze dla naszej skóry głowy.
Jeśli nie chcesz wydawać majątku na ten zabieg, wykorzystaj oliwę z oliwek, olej lniany, winogronowy albo kokosowy. Radzimy jednak unikać oleju kokosowego osobom, które mają włosy wysokoporowate.
Zobacz także
Jak często olejować włosy?
Nie ma co do tego żadnej reguły. Wszystko zależy od stanu twoich włosów oraz twojego trybu dnia. Jeśli włosy potrzebują odżywienia, możesz zabieg powtarzać nawet codziennie. Jeśli myjesz je każdego dnia, to olejowanie 1-2 razy w tygodniu jest absolutnym minimum.
Jak olejować włosy?
Ważne, aby olejować na świeże i rozczesane włosy. To ułatwi nam aplikację, a nadmiar sebum nie będzie blokować wchłaniania się produktu. Najpopularniejsze metody aplikacji:
- na sucho
- na podkład nawilżający
Sama musisz zadecydować, która metoda lepiej sprawdza się w twoim przypadku.
Na sucho:
Najlepiej, jeśli pochylisz głowę do przodu, wtedy aplikacja będzie o wiele wygodniejsza. Pamiętaj, aby olej rozprowadzić dokładnie na każdy pasmie oraz wgnieść w końcówki. Przy aplikacji pomocny będzie również grzebień o szerokim rozstawieniu zębów. Wczesywanie oleju ułatwi rozprowadzanie go oraz zapobiegnie kołtunom. Gdy włosy są pokryte olejem, warto zawinąć je w torebkę foliową lub ręcznik. Ciepło ułatwi rozchylanie się łusek włosowych, dzięki czemu olej dotrze głębiej.
Z podkładem nawilżającym:
Olejowanie na podkład zakłada jeden dodatkowy krok przed aplikacją oleju. Zaleca się, żeby włosy na całej długości zwilżyć mieszanką wody i na przykład maseczki nawilżające, miodu czy aloesu. Ta metoda przeznaczona jest do włosów bardzo suchych. Podkład zapewni nawilżenie, a olej pomoże zatrzymać wilgoć w środku.
**Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi o urodzie. Jak zadbać o siebie podczas kwarantanny?** ((video_player https://video.wp.pl/mid,2052751 ,klip.html true #adv=1# ))