UrodaOmbre hair - rozjaśnianie włosów w stylu ombre krok po kroku

Ombre hair - rozjaśnianie włosów w stylu ombre krok po kroku

Ombre hair - rozjaśnianie włosów w stylu ombre krok po kroku

29.06.2018 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ombre hair, czyli cieniowany kolor włosów już od kilku sezonów króluje wśród najmodniejszych fryzur. Efekt tej koloryzacji jest dyskretny, naturalny i delikatny. Koloryzacja w stylu ombre zdecydowanie odejmuje lat. Koloryzację wykonać można zarówno w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak i w domu.

Na czym polega ombre?

Ombre to metoda koloryzacji polegająca na rozjaśnianiu końcówek włosów. Dzięki temu po wykonaniu zabiegu nie trzeba co chwilę farbować odrostów. Zabieg rozjaśnianych końcówek jest zdecydowanie tańszy niż koloryzacja całych włosów. Co więcej włosy nie są tak zniszczone jak w przypadku tradycyjnej koloryzacji.

Tego rodzaju koloryzacja nie pasuje jednak wszystkim. Włosy ombre nie wyglądają dobrze przede wszystkim przy wyraźnych grzywkach i prostych liniach. Ombre hair wygląda spektakularnie w przypadku długich włosów. Ważne, aby przejścia między brązem a blondem były delikatne i nie zwracały szczególnej uwagi. Samodzielne wykonanie fryzury ombre jest możliwe. Jednak nieumiejętne rozjaśnianie włosów może wysuszyć końcówki, a efekt może nie spełniać oczekiwań.

Jak zrobić ombre w domu? Ombre hair krok po kroku

Aby wykonać koloryzację ombre hair w domu potrzebne są: rozjaśniacz (im droższy preparat, tym lepiej dla włosów, ponieważ rozjaśniacz może zawierać substancje pielęgnujące), folia aluminiowa (służąca do segregacji poszczególnych pasm włosów) oraz odżywka do włosów. Aby wykonać ombre hair, należy:

  • dobrze rozczesać włosy i podzielić je na separacje;
  • nałożyć rozjaśniacz na końcówki włosów (ok. 5 cm przy długich włosach; 2-3 cm przy krótkich włosach);
  • rozświetlasz rozmasować opuszkami palców, tak aby uniknąć zauważalnego przejścia między kolorami;
  • kosmyki włosów z rozjaśniaczem zawinąć w folię aluminiową na ok. 10 min (to tylko czas orientacyjny; należy rozjaśniać włosy zgodnie z zaleceniami ulotki);
  • następnie trzeba zdjąć folię aluminiową z włosów, dokładnie spłukać farbę, umyć włosy i nałożyć odżywkę, która odpowiednio nawilży rozjaśniane włosy;
  • kolejny krok w koloryzacji ombre to wysuszenie włosów.

Warto pamiętać, aby ombre hair wyglądało dobrze włosy muszą być odpowiednio pocieniowane. Ponadto, rozjaśniane włosy mają tendencje do żółknięcia, dlatego ważne jest, aby używać srebrnych płukanek do włosów (niwelują one żółknięcie włosów i sprawiają, że mają popielaty odcień).

Gwiazdy z ombre

Rodzaje ombre hair

Tradycyjne ombre to rozjaśnienie końcówek na kolor blond (lub nieco jaśniejszy niż naturalny kolor włosów). Istnieją też inne rodzaje ombre hair:

  • ombre mokka - gdy kolor końcówek przypomina kawę z mlekiem
  • brown ombre - gdy końcówki są ciemniejsze od naturalnego koloru włosów
  • pastelowe ombre - gdy końcówki włosów są kolorowe, np. różowe, czerwone czy fioletowe.

Przed przystąpieniem do rozjaśniania włosów warto zrobić test uczuleniowy. Wystarczy małą ilość farby nałożyć 48 godzin przed farbowaniem na włosy za uchem lub na szyi. Jeżeli reakcja uczuleniowa wystąpi to poczujemy to od razu po nałożeniu farby. Gdy poczujemy swędzenie czy pieczenie natychmiast należy zmyć farbę z włosów i do stworzenia ombre hair użyć innego rozjaśniacza.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)