Ombre na czarnych włosach - jak je nosić?
Koloryzacja ombre to wciąż jedna z najpopularniejszych koloryzacji włosów. Końcówki w innym kolorze są w dalszym ciągu na topie. Według stylistów ombre najlepiej prezentuje się u brunetek. Czy w przypadku czarnych włosów będzie dobrze wyglądało? Sprawdź sama.
06.08.2017 21:32
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Na czym polega ombre?
Ombre hair to połączenie brązu i blondu. Aby wykonać koloryzację należy nałożyć rozjaśniacz na końcówki. Fryzura powinna wywoływać wrażenie naturalnego rozjaśnienia kosmyków przez słońce. Przejścia kolorów na włosach powinny być dyskretne. Z kolei duża różnica między kolorem końcówek a reszty włosów przykuwa uwagę. Jeżeli znamy tonacje kolorystyczne farb i ich reakcje po nałożeniu na włosy, to rozjaśnienie możemy wykonać same w domu.
Czarny kolor włosów – czym się charakteryzuje?
Włosy w czarnym kolorze są zmysłowe i eleganckie, ale czasami mogą być bez wyrazu i zbyt płaskie. Czerń uwydatnia wszelkie niedoskonałości cery i dodaje lat. Warto mieć na uwadze, że kolor czarny nie lubi zniszczonych i suchych włosów, staje się wtedy wręcz matowy. Panie o jasnej cerze, które zdecydują się na czarny odcień włosów, powinny pamiętać, że kolor ten podkreśli tę cechę.
Dlatego, aby rozświetlić twarz, warto zastosować czerwoną szminkę i lekki róż na policzki. Kobiety o ciemniejszej karnacji powinny wybrać odcień brązowej czerni. Będzie wyglądał bardziej naturalnie. Czarny kolor nie będzie dobrym rozwiązaniem dla cienkich, słabych włosów z tendencją do zbijania się w kosmyki. Może to jeszcze bardziej podkreślić widoczną skórę głowy.
Zobacz także
Panie, które zdecydują się na czarny kolor, muszą zadbać o nienaganny połysk włosów. Powinny w tym celu stosować szampony i odżywki do włosów farbowanych, bogate w składniki odżywcze. Szczególną ostrożność zaleca się podczas farbowania na czarno wcześniej rozjaśnianych włosów, ponieważ rozjaśnianie zmienia strukturę włosa, co może mieć znaczenie przy nakładaniu czarnego odcieniu.
Warto również wziąć pod uwagę, że głęboka czerń może zblednąć po paru myciach, zależy to od indywidualnych właściwości kosmyków. Im gładsze włosy, tym kolor wyjdzie bardziej równomierny. Dlatego przed koloryzacją warto odżywić włosy odpowiednimi preparatami.
Zobacz także
Czy zawsze ombre pasuje dla czarnych włosów?
Zanim zdecydujemy się na ombre na czarnych włosach, musimy zastanowić się, czy będzie ono pasowało do naszej karnacji, oprawy oczu oraz sposobu ubierania się i trybu życia. Jeśli lubimy upinać włosy i z kucykami jesteśmy za pan brat, to w ombre nie będziemy czuć się komfortowo. Mianowicie koloryzacja najlepiej prezentuje się na rozpuszczonych włosach. Ombre nie zawsze będzie pasowało do czarnych włosów.
Aby uzyskać jak najlepszy efekt ombre trzeba najpierw położyć na czarne włosy brązową bazę wyjściową, a dopiero później można je rozjaśniać. W związku z tym, że farba musi być nałożona na całą długość włosów, wiąże się to z pojawiającymi się odrostami, które co jakiś czas trzeba będzie uzupełniać. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto dokładnie przeanalizować swój typ urody i dobrać do niego odpowiednie blond refleksy.
Ombre na czarnych włosach krok po kroku
Przed przystąpieniem do koloryzacji dokładnie rozczesz włosy i zaczesz do tyłu, tworząc dwa przedziałki. Następnie na wycieniowane końcówki nakładamy rozjaśniacz na ok. 5 centymetrów i przeczesujemy palcami na granicy kolorów. Zawijamy pofarbowane pasma w folię aluminiową na 20 minut. Po upływie tego czasu nakładamy farbę na kolejną partię włosów i postępujemy podobnie. Po 15 minutach spłukujemy preparat, stosujemy odżywkę, suszymy i modelujemy włosy według uznania.
Ombre na czarnych włosach – najlepsze stylizacje
Prezentujemy kilka propozycji wykonania ombre na czarnych włosach:
Końcówki w odcieniach szarości
Fioletowe ombre
Pofalowane końcówki w odcieniu blond
Balejaż na czarnych włosach
Ombre popielaty blond na czarnych włosach