Blisko ludziOn Cię zdradzi, bo... zarabiasz więcej

On Cię zdradzi, bo... zarabiasz więcej

On Cię zdradzi, bo... zarabiasz więcej
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.12.2010 10:19, aktual.: 27.12.2010 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że różnice w zarobkach kobiety i mężczyzny mogą się bardzo wyraźnie przekładać na ich relacje w sypialni. Świadomość, że partnerka ma wyższą pensję może pozbawić mężczyznę pewności siebie i... popchnąć go w ramiona innej...

Okazuje się, że różnice w zarobkach kobiety i mężczyzny mogą się bardzo wyraźnie przekładać na ich relacje w sypialni. Świadomość, że partnerka ma wyższą pensję może pozbawić mężczyznę pewności siebie i... popchnąć go w ramiona innej.

Badania przeprowadzone przez Christin Munsch, socjolog z Cornell University, dowodzą, że mężczyzna, który zarabia mniej niż kobieta, traci pewność siebie, czuje się mało wartościowy i mało... potrzebny. Poczucie, że to pensja kobiety stanowi większość domowego budżetu może być dla niego nie do zniesienia. Swoją pozycję stara się zbudować wówczas w inny sposób.

Co robi mężczyzna, który znów chce się poczuć jak macho? Szuka potwierdzenia własnej wartości w oczach innej kobiety. Okazuje się, że nic nie poprawia samopoczucia mężczyzny tak skutecznie jak... podboje miłosne. "Seksualne przygody, najlepiej z wieloma kobietami, definiują mężczyznę na nowo i są dla niego najlepszym potwierdzeniem jego męskości" - pisze Munsch.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także