Trwa ładowanie...

Ona doskonale wie, czym są skutki palenia. "Kiedyś mogłam śpiewać kołysanki"

"Zanim to się stało, mogłam śpiewać kołysanki i czytać dzieciom książki do snu." - mówi kobieta i za chwilę dodaje: "Mój wnuk nigdy nie usłyszy mojego prawdziwego głosu." A to wszystko przez palenie. Niby wszyscy wiedzą, że papierosy szkodzą, że trują i lepiej nie sięgać po pierwszego. Wiedzą, ale rzadko coś z tą wiedzą robią. Często myślimy: "To nie o mnie", "Mnie to na pewno nie spotka", "To mnie nie dotyczy". Ona też tak myślała.

Share
Ona doskonale wie, czym są skutki palenia. "Kiedyś mogłam śpiewać kołysanki"Źródło: Youtube.com
d15nhr4

"Pierwszego papierosa zapaliłam, gdy miałam 13 lat. Paliłam właściwie przez cały czas" – zaczyna w krótkim filmie. Jest po tracheotomii, czyli zabiegu chirurgicznym polegającym na otworzeniu przedniej ściany tchawicy i wprowadzeniu do niej rurki. Jak informuje portal abczdrowie.pl, przeprowadza się go nie tylko w nagłych wypadkach w celu ratowania życia, ale także przy nowotworach krtani. Pomija się wtedy nos, gardło i krtań, żeby doprowadzić powietrze do płuc. Jej świadectwo może skutecznie zniechęcić do palenia. Ona właśnie na to liczy.

"Gdy małe dzieci pytają mnie, dlaczego tak dziwnie mówię, odpowiadam, że to dlatego, że paliłam papierosy. Nie zaczynajcie palić. A jeśli już to zrobiliście, to przestańcie. Róbcie to tyle razy, aż wam się uda osiągnąć sukces. Nie chciałabym, żebyście musieli przechodzić przez to, co ja." – podsumowała bohaterka filmu.

Zobacz też: Maria Konarowska o walce z nałogiem

d15nhr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15nhr4
d15nhr4