UrodaOperacje plastyczne piersi – jak wygląda zabieg?

Operacje plastyczne piersi – jak wygląda zabieg?

Operacje plastyczne piersi – jak wygląda zabieg?
Źródło zdjęć: © 123RF
30.06.2018 11:42, aktualizacja: 02.07.2018 12:35

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich piersi. Jedne uważają, że są za małe, innym doskwierają dolegliwości spowodowane ich zbyt dużym rozmiarem. Są też takie, które chcą je podnieść, a inne skorygować asymetrię. Dlatego dużą popularnością cieszą się operacje plastyczne biustu.

Operacje plastyczne piersi – rodzaje

Decyzja o poddaniu się operacji biustu może mieć różne podłoże. Zawsze jest jednak ważna i niosąca trwałe konsekwencje. Najczęściej wykonywane są zabiegi powiększające piersi, ale także wykonuje się operacje redukujące rozmiar biustu oraz korygujące jego asymetrię.

Augmentacja (powiększenie piersi) polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod piersiami w celu zwiększenia ich rozmiaru i poprawy kształtu. Z kolei operacja zmniejszania biustu polega na redukcji tkanki tłuszczowej, części gruczołu piersiowego oraz usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. Zanim poddasz się operacji, skonsultuj się z lekarzem

Przede wszystkim należy być pewnym swojej decyzji, ponieważ operacja to poważna ingerencja w organizm i niosąca konsekwencje na trwałe. Jeżeli jest się pewnym swojego postanowienia, należy poszukać odpowiedniej kliniki i lekarza z doświadczeniem. Po wyborze specjalisty, należy udać się na konsultację. W przypadku augmentacji w trakcie wizyty omówione zostaną szczegóły zabiegu, wybór odpowiedniego rozmiaru piersi, napięcia skóry oraz rozmiar implantu. Lekarz zaprezentuje rodzaje i pokaże zdjęcia z efektami operacji. Jeżeli piersi są obwisłe, chirurg sam zaproponuje metodę modelowania, rodzaj implantów i postara się zaprezentować efekt końcowy operacji piersi.

Operacje piersi – jak się przygotować?

Zanim poddamy się operacji piersi, musimy wykonać szereg badań. Podstawowe to: morfologia i grupa krwi, badanie ogólne moczu, parametry krzepnięcia oraz poziom elektrolitów. Wykonuje się także RTG klatki piersiowej, EKG, a także w celu wykluczenia chorób piesi – mammografie lub USG. Lekarz zbiera także szczegółowy wywiad lekarski na temat zażywanych leków i przebytych chorób.

Przed operacją piersi należy dbać o zdrowie, na 3 tygodnie przed zabiegiem lepiej nie chorować, a w razie wystąpienia w tym czasie infekcji, należy poinformować o tym lekarza, który zadecyduje o ewentualnym odroczeniu. Tydzień lub dwa przed należy zrezygnować z papierosów, ponieważ palenie zmniejsza ilość tlenu w organizmie i utrudnia gojenie się ran. Z alkoholu również należy zrezygnować. Tydzień przed planowaną operacją piersi nie powinno się zażywać leków zawierających kwas acetylosalicynowy (np. aspiryna)
, ponieważ mogą powodować zwiększone krwawienie w trakcie i po operacji. Na 6 - 10 godzin przed zabiegiem nie należy jeść, ani pić. W dzień zabiegu trzeba być na czczo.

Po operacji piersi

Operacje piersi to inwazyjny zabieg, po którym przez kilka dni odczuwalny będzie ból i konieczne będzie stosowanie leków przeciwbólowych. Pobyt w szpitalu trwa zwykle dzień lub dwa. Szwy ściąga się w trakcie wizyty kontrolnej po 7 – 10 dniach. Z kolei po operacji zmniejszającej piersi po 15 – 20 dniach. Konieczne jest noszenie specjalnego elastycznego stanika przez 4 – 8 tygodni (powiększenie piersi) lub 2 tygodnie (pomniejszenie piersi). Czasami zalecane są pooperacyjne masaże piersi, a przez tydzień po operacji zalecany jest odpoczynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także