Blisko ludziOpowiedziała o relacji z mężem. Edward Szydło jest oazą spokoju

Opowiedziała o relacji z mężem. Edward Szydło jest oazą spokoju

Opowiedziała o relacji z mężem. Edward Szydło jest oazą spokoju
Źródło zdjęć: © Getty Images | Artur Widak
03.12.2020 08:52, aktualizacja: 02.03.2022 17:06

W czasie kiedy Beata Szydło wspina się po kolejnych szczeblach kariery, pierwsze skrzypce w domu gra Edward Szydło, jej małżonek od 1987 roku. Co sprawia, że ich relacja nadal trwa? Jak się okazuje małżeństwo ma jasno określone priorytety.

Beata Szydło od lat jest w polityce. Pracę na rzecz społeczeństwa zaczynała jako burmistrz, była też radną. Później zajęła się polityką krajową i trafiła do Sejmu. Przez lata była posłanką, aż w 2015 roku stanęła za sukcesem Andrzeja Dudy i jego wygranej w wyborach prezydenckich. W dalszej kolejności została premierem, a gdy przestała pełnić tę funkcję została wicepremierem odpowiedzialnym za Komitet Społeczny Rady Ministrów. Aktualnie jest europosłanką. Co sprawia, że w czasie trwania tak błyskotliwej kariery udało jej się utrzymać małżeństwo?

"Razem podejmujemy decyzje"

Beata Szydło wyszła za mąż za Edwarda w 1987 r. Małżeństwo ma dwóch synów Tymoteusza i Błażeja. Pierwszy edukował się w seminarium, choć ostatecznie księdzem nie został, drugi podjął karierę naukową.

Edward Szydło jest z wykształcenia historykiem. Osobiście, nie odpowiada mu bycie na świeczniku, więc stroni od mediów. Pilnuje swojej prywatności. Nie było mu więc łatwo, kiedy pod ich domem ustawiali się paparazzi. W rozmowie z "Gazetą krakowską" Beata Szydło przyznała, że nie było to dla męża bezproblemowe zwłaszcza w czasie, kiedy pełniła funkcję prezesa Rady Ministrów. Aktualnie jednak jej mąż cieszy się spokojem.

Co zaś do relacji w domu, jak podkreśla europosłanka, trudne decyzje podejmują razem. - Demokracja. Razem podejmujemy decyzje. Mamy jasny podział obowiązków. Wiemy, co do kogo należyopowiadała w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Choć mąż Beaty Szydło teraz nie ma problemu z paparazzi, musi się mierzyć z innymi niedogodnościami, m.in. jej nieobecnością żony w domu z racji pełnionej funkcji w Europarlamencie.

Źródło artykułu:WP Kobieta