Opuchlizna pod oczami – sprawdzony patent na jej zwalczanie
Worki pod oczami są zmorą większości kobiet. Ich powstawaniu służy tendencja do długotrwałego korzystania z komputera, telefonu lub tabletu. Sporo osób niedostatecznie dba o wystarczającą ilość snu, dodatkowo nadużywając alkohol, papierosy oraz kawę. Na pojawienie się worków pod oczami może wpłynąć wiele chorób takich jak alergie, niedobory pokarmowe, anemia, cukrzyca lub schorzenia nerek. Na wstępie więc najlepiej skonsultować się z lekarzem i zrobić podstawowe badania, aby wykluczyć te przyczyny.
Rodzaje worków pod oczami
To co kolokwialnie nazywamy „workami pod oczami” jest często cieniami lub opuchlizną. Worki są odrębnym problemem i wynikają ze zmian w strukturze twarzy, kiedy skóra pod okiem wiotczeje i wybrzusza się. Jest to stan naturalnie pojawiający się z wiekiem, można mu zaradzić poprzez wizytę u specjalisty oraz odpowiednie zabiegi. Możesz także spróbować im zapobiec poprzez ćwiczenia twarzy. Niektóre osoby posiadają anatomicznie występującą poduszeczkę tłuszczu, która nie jest zmianą wymagającą korekty. Problemem, na który mamy duży wpływ są opuchnięte oczy. Warto z nimi walczyć, ponieważ długotrwała opuchlizna prowadzi do naciągnięcia skóry pod oczami, i w konsekwencji powstania nieestetycznych worków.
Domowy sposób na spuchnięte powieki
Napar z ziela świetlika świetnie radzi sobie z opuchlizną wokół oczu. W aptekach oraz sklepach zielarskich możesz kupić ziele świetlika w saszetkach przypominających herbatę. Od lat stosowany jest przy zapaleniu spojówek, jęczmieniu oraz alergiach. Jest pomocny przy zregenerowaniu oczu narażonych na częstą pracę przed komputerem lub w sztucznym oświetleniu. W Stanach Zjednoczonych ziele Świetlika stosuje się również podczas leczenia chorób oczu u zwierząt.
Napar ze świetlika świetnie się sprawdza przy niwelowaniu opuchlizny wokół oczu. Aby go przyrządzić, należy zalać wrzątkiem dwie saszetki ziela i parzyć około 10 minut. Równie dobrze możesz skorzystać z sypkiego świetlika, wtedy na szklankę wystarczy łyżeczka suszu. Do robienia okładów przydadzą się okrągłe waciki. Możesz je zanurzyć w ciepłym naparze i nałożyć na oczy na około 10 minut.
Jeśli masz problem z poranną opuchlizną, a rankiem nie masz czasu na przyrządzanie naparu, możesz zastosować inny sposób: po ostygnięciu przelej go do woreczków do lodów i umieść w zamrażalniku. Zmrożonej kostki lodu użyj podczas porannego masowania okolic oczu, które sprawi, że skóra stanie się sprężysta i opuchlizna zniknie. Kostkę lodu powinnaś zawinąć w cienki materiał, aby nie podrażnić delikatnej skóry. Równie dobrym sposobem jest wieczorne przyrządzanie mikstury, przelanie do słoiczka, szczelne jego zamknięcie i wstawienie do lodówki. O poranku będziesz mieć do dyspozycji gotową „herbatkę”, w której możesz zamoczyć wacik i przemyć spuchnięte oczy. Do świetlika podczas zaparzania możesz dosypać zieloną herbatę, babkę lancetowatą oraz lipę. Wszystkie te zioła mają właściwości zmniejszające obrzęki i opuchliznę.