Blisko ludziOrgazm w czasie ćwiczeń? To możliwe!

Orgazm w czasie ćwiczeń? To możliwe!

Orgazm w czasie ćwiczeń? To możliwe!
Źródło zdjęć: © 123RF

26.03.2012 18:10, aktual.: 27.03.2012 17:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektóre kobiety potrafią przeżywać orgazm podczas uprawiania sportu. Najczęściej szczytują grając w tenisa, ćwicząc mięśnia brzucha albo uprawiając pilates – wykazały badania opublikowane przez „Sexual and Relationship Therapy”.

Niektóre kobiety potrafią przeżywać orgazm podczas uprawiania sportu. Najczęściej szczytują grając w tenisa, ćwicząc mięśnia brzucha albo uprawiając pilates – wykazały badania opublikowane przez „Sexual and Relationship Therapy”.
O tym, że kobiety przeżywają orgazm podczas ćwiczeń fizycznych przekonywał Alfred Kinsey, pierwszy specjalista, który badał w USA zachowania seksualne ludzi. Z sondażu opublikowanych przez niego w 1953 r. wynikało, że takie przeżycia ma 5 proc. kobiet. Ale nikt później tego nie badał.

Pierwsze od tego czasu badanie na ten temat opublikowali Debby Herbenick i Dennis Fortenberry z Indiana University. Z ich sondażu jaki przeprowadzili za pośrednictwem sieci wśród 370 kobiet od 18 do 63 roku życia wynika, że co trzecia z nich (124 panie) przyznała, że podczas uprawiania sportu szczytowała. Większość (246 kobiet) stwierdziła, że odczuwała silne pobudzenie, które jednak nie doprowadziło do orgazmu. 40 proc. badanych z tej grypy odczuwało takie przeżycie lub miało orgazm co najmniej 10 razy.

Najwięcej kobiet (ponad połowa) przyznała, że szczytowała podczas ćwiczeń mięśni brzucha oraz przysiadów. Inne miały podobne przeżycia podczas gry w tenisa, pilates, jogi, aerobiku, biegania oraz jazdy rowerem i jazdy konnej.

Kobiety stwierdziły, że było to dla nich przyjemne, ale wprawiało je w zakłopotanie, gdyż się obawiały, że ktoś postronny mógł to zauważyć. Dla jednych odczuwanie orgazmu podczas uprawianiu sportu było przypadkowe, ale inne zapewniały, że mogą świadomie go wywołać nie mając przy tym żadnych fantazji seksualnych.

Amerykańscy uczeni chcą teraz zbadać jakie ćwiczenia ułatwiają kobietom osiąganie orgazmu podczas uprawiania seksu.

Większość ankietowanych kobiet była heteroseksualna, miała stałego partnera lub była mężatką.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także