Trwa ładowanie...

Ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza. Wiadomo już, co kupi WOŚP

Tragicznie zmarły Paweł Adamowicz osobiście uczestniczył w zbiórce WOŚP-u. Na Facebooku powstał specjalny profil "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Akcja okazała się wielkim sukcesem. Dziś już wiadomo, co kupi WOŚP za zebrane pieniądze.
Share
 Internauci zapełnili ostatnią puszkę Pawła Adamowicza dla WOŚP
Internauci zapełnili ostatnią puszkę Pawła Adamowicza dla WOŚP Źródło: ONS.pl
d1qhhz1

Paweł Adamowicz zmarł po ataku nożownika, który miał miejsce podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Tuż po tragicznym zdarzeniu ruszyła internetowa zbiórka pod hasłem "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Była to jedna z największych w historii Facebooka. Do jej zapełnienia włączyło się ponad 264 tys. internautów.

Udało się zgromadzić prawie 16 milionów złotych. Teraz przedstawiciele fundacji poinformowali, na co zostanie wydana ta kwota. WOŚP przekaże placówkom medycznym w Gdańsku ponad 70 nowoczesnych urządzeń.

d1qhhz1

Szpital przy ul. Nowe Ogrody otrzyma echokardiograf, aparat do znieczulania, 10 pomp objętościowych i trzy materace przeciwodleżynowe. Rezonans magnetyczny, USG premium, cyfrowy RTG jezdny, inkubator ATOM trafi do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Orkiestra wesprze także Szpital Dziecięcy w Gdańsku, kupując tomograf komputerowy, system monitorowania pacjentów, 25 pomp strzykawkowych i pięć objętościowych.

Do Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku trafi karetka neonatologiczna, rezonans magnetyczny, system monitorowania pacjenta, głowica echo, dwa materace grzewcze i dwa do fototerapii, pięć pulsoksymetrów, dwa stanowiska do resuscytacji i sześć pomp strzykawkowych. Dodatkowe wyposażenie medyczne trafi także do Hospicjum im. Dudkiewicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #ZadbanaPolka. 7 kobiet, 7 historii i jedno hasło: "Jestem, jaka chcę być"

d1qhhz1

Podziel się opinią

Share
d1qhhz1
d1qhhz1