ycipk-24srw2

Oto, co dzieje się, jeśli nie uprawiasz seksu. To bardziej przykre dla kobiet

Seks to zdrowie. I to dosłownie. Jak się okazuje, brak zbliżeń z jakiegokolwiek powodu niesie konsekwencje – szczególnie w przypadku kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brak seksu ma poważniejsze konsekwencje dla kobiet
Brak seksu ma poważniejsze konsekwencje dla kobiet (123RF)
ycipk-24srw2

Brak seksu w życiu dorosłego człowieka ma negatywnie wpływać na ciało – informuje brytyjski portal "Metro". Okazuje się jeszcze, że jest to odczuwalne zwłaszcza przez panie. Czego mogą się spodziewać bardziej, niż mężczyźni?

Po pierwsze, jeśli nie uprawiamy seksu, spada nam libido. Sari Cooper, seks-ekspertka, sądzi jednak, że w pewnych wypadkach wychodzi to na dobre. Niestety nie we wszystkich. Kobiety poza tym dostają problem w postaci osłabienia ścianek pochwy. – Robią się cieniutkie bez regularnych uniesień w sypialni. Potem z tego powodu powrót do seksu staje się bolesny - wyjaśnia specjalistka.

Dodatkowo, starsze kobiety przechodzące menopauzę mogą bardziej cierpieć. Mało tego, dochodzi u nich do szybszego wysuszenia miejsc intymnych. Nie są już 20, 30-latkami – tracą więc to, co młodsze mają w dużych ilościach, czyli estrogen. Ten hormon jest m.in. odpowiedzialny za lubrykację pochwy.

ycipk-24srw2

Ale młodsze kobiety również będą miały powód do zmartwień. Dr Lauren Stretcher, cytowana przez "Metro", uprzedza, że bez seksu miesiączki staną się zdecydowanie bardziej uciążliwe - bóle będą miały cięższą postać. Z drugiej strony jednak są pewne plusy wstrzemięźliwości. A właściwie jeden: spada ryzyko zapalenia dróg moczowych. – To współżycie jest odpowiedzialne za potencjalne infekcje – mówi specjalistka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-24srw2
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24srw2

ycipk-24srw2
ycipk-24srw2