Blisko ludziOto, co dzieje się, jeśli nie uprawiasz seksu. To bardziej przykre dla kobiet

Oto, co dzieje się, jeśli nie uprawiasz seksu. To bardziej przykre dla kobiet

Oto, co dzieje się, jeśli nie uprawiasz seksu. To bardziej przykre dla kobiet
Źródło zdjęć: © 123RF
Karolina Błaszkiewicz
26.09.2018 21:48, aktualizacja: 27.09.2018 13:16

Seks to zdrowie. I to dosłownie. Jak się okazuje, brak zbliżeń z jakiegokolwiek powodu niesie konsekwencje – szczególnie w przypadku kobiet.

Brak seksu w życiu dorosłego człowieka ma negatywnie wpływać na ciało – informuje brytyjski portal "Metro". Okazuje się jeszcze, że jest to odczuwalne zwłaszcza przez panie. Czego mogą się spodziewać bardziej, niż mężczyźni?

Po pierwsze, jeśli nie uprawiamy seksu, spada nam libido. Sari Cooper, seks-ekspertka, sądzi jednak, że w pewnych wypadkach wychodzi to na dobre. Niestety nie we wszystkich. Kobiety poza tym dostają problem w postaci osłabienia ścianek pochwy. – Robią się cieniutkie bez regularnych uniesień w sypialni. Potem z tego powodu powrót do seksu staje się bolesny - wyjaśnia specjalistka.

Dodatkowo, starsze kobiety przechodzące menopauzę mogą bardziej cierpieć. Mało tego, dochodzi u nich do szybszego wysuszenia miejsc intymnych. Nie są już 20, 30-latkami – tracą więc to, co młodsze mają w dużych ilościach, czyli estrogen. Ten hormon jest m.in. odpowiedzialny za lubrykację pochwy.

Ale młodsze kobiety również będą miały powód do zmartwień. Dr Lauren Stretcher, cytowana przez "Metro", uprzedza, że bez seksu miesiączki staną się zdecydowanie bardziej uciążliwe - bóle będą miały cięższą postać. Z drugiej strony jednak są pewne plusy wstrzemięźliwości. A właściwie jeden: spada ryzyko zapalenia dróg moczowych. – To współżycie jest odpowiedzialne za potencjalne infekcje – mówi specjalistka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl