Pączek ma popękany lukier? Mało kto wie, co to oznacza

Pączek ma popękany lukier? Mało kto wie, co to oznacza

Zwróć na to uwagę przy kupowaniu pączków
Zwróć na to uwagę przy kupowaniu pączków
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | FILIP OLEJOWSKI
01.02.2023 14:45, aktualizacja: 01.02.2023 17:44

Chyba można bezpiecznie założyć, że wielbicieli pączków jest znacznie więcej, niż osób, które za tym przysmakiem nie przepadają. W lutym czeka nas dzień, kiedy pojawią się w naszych domach w większej ilości. Co warto wiedzieć o pączkach przed ich zakupem?

Już wkrótce ruszymy do miejscowych piekarni, cukierni lub dobrze zaopatrzonych sklepów spożywczych, aby zakupić symbol słodkiego obżarstwa. Jak wybrać najlepszego pączka? Przy zakupie uważnie przyjrzyjmy się lukrowi - w ten sposób wybierzemy produkt, który nie spowoduje problemów żołądkowych, a zachwyci nas świeżością i smakiem.

Pączek ma odpadający lub pękający lukier? Lepiej go nie kupuj

Doświadczony cukiernik, który zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób wykonywane są pączki, z pewnością wie, że odpadający, pękający lukier nie jest dobrym sygnałem. Dlaczego słodki lukier nie trzyma się pączka? Powodów jest kilka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Być może mamy do czynienia z pączkami, które zostały ściśnięte lub przygniecione w czasie transportu. Inną przyczyną jest wykorzystanie złych proporcji soku z cytryny, cukru i wody w trakcie samej produkcji przysmaku. Odpadający lukier może być też sygnałem, że powstał on przy wykorzystaniu substancji przeciwzbrylających. Równie często pękający lukier jest wynikiem tego, że pączek był lukrowany na gorąco, zanim zdążył dobrze wystygnąć - dzieje się tak, gdy cukiernie niestety stawiają na ilość, a nie jakość produktów.

Kiedy jest tłusty czwartek 2023?

Co roku mnóstwo osób zadaje sobie to samo pytanie. Kiedy dokładnie wypada dzień, w którym zajadanie się słodkościami jest wręcz tradycją? W tym roku tłusty czwartek obchodzimy już 16 lutego. Warto dodać, że podobny dzień w swych kalendarzach mają również mieszkańcy... Francji oraz Stanów Zjednoczonych (dokładnie w Nowym Orleanie). W obydwu państwach obchodzony jest bowiem "tłusty wtorek", czyli tzw. Mardi Gras. Jest to hucznie obchodzone święto, podczas którego odbywają się miejskie parady.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta