Trwa ładowanie...
d4bhbch

Paul McCartney za cyrkiem, ale bez zwierząt

Muzyk, piosenkarz i kompozytor legendarnego zespołu "The Beatles" 69-letni
sir Paul McCartney zaapelował do rządu o wprowadzenie ustawowego zakazu występowania dzikich
zwierząt w cyrku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paul McCartney za cyrkiem, ale bez zwierząt
(AP)
d4bhbch

Muzyk, piosenkarz i kompozytor legendarnego zespołu "The Beatles" 69-letni sir Paul McCartney zaapelował do rządu o wprowadzenie ustawowego zakazu występowania dzikich zwierząt w cyrku. 24 czerwca tego roku brytyjska Izba Gmin uchwaliła, że lwy, tygrysy, słonie i inne egzotyczne zwierzęta nie powinny występować w cyrku, ale uchwała nie była dla rządu wiążąca.

Premier nie podjął inicjatywy ustawodawczej i nie wpisał tej kwestii do porządku ustawodawczego rządu, polecając ministrom, by zbadali możliwość przyznania cyrkom licencji i opowiadając się za ścisłym systemem inspekcji.

Około 30-40 dzikich zwierząt wciąż występuje w brytyjskich cyrkach. McCartney, który jest wegetarianinem, aktywnie działa na rzecz praw zwierząt: "Serce kraje mi się na widok tych nieszczęsnych zwierząt uwięzionych w ciasnych klatkach. Wyobrażam sobie jak muszą się czuć, gdy nikogo nie obchodzą ich elementarne potrzeby" - cytuje byłego Beatlesa tygodnik "Sunday Mirror".

d4bhbch

Sir Paul jest współautorem napisanej ostatnio książki kucharskiej (Meat Free Monday Cookbook), w której propaguje wyrzeczenie się mięsa przez jeden dzień w tygodniu, by spowolnić zmiany klimatyczne.

Honoraria ze sprzedaży książki McCartney przeznaczy na sfinansowanie akcji propagowania bezmięsnych poniedziałków.

94 proc. opinii publicznej opowiada się za zakazem angażowania zwierząt w cyrkach. Duże poparcie miała niedawna akcja na rzecz uwolnienia słonicy Anne, która spędziła 50 lat w Supercyrku Bobby'ego Robertsa.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* McCartney żeni się po raz trzeci*

* Prezydent wręczył nagrodę ex-Beatlesowi*

* Nagie protesty, czyli PETA atakuje*

Kiedy przyjadą Paul i Adele

d4bhbch

Podziel się opinią

Share
d4bhbch
d4bhbch