Trwa ładowanie...
d2g7eq2

Peter Lindbergh sfotografował tancerzy nowojorskiego baletu

Znany z czarno-białych zdjęć oraz portretów gwiazd Lindbergh, tym razem sfotografował nowojorskich tancerzy baletowych, a wszystko to na potrzeby kampanii New York City Ballet na sezon 2015-17. W sesji wzięli udział wszyscy czołowi artyści należący do zespołu, czyli Rebecca Krohn, Teresa Reichlen, Taylor Stanley, Emilie Gerrity, Unity Phelan, Amar Ramasar, Lauren King, Preston Chamblee, David Prottas, Harrison Ball, Megan LeCrone, Adrian Danchig-Waring, Mimi Staker oraz Alexa Maxwell. Koniecznie zobaczcie te piękne i niezwykle klimatyczne zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Peter Lindbergh
Peter Lindbergh (Materiał prasowy)
d2g7eq2

Artyści należący do czołówki tancerzy nowojorskiego baletu prezentują przede wszystkim swoje umiejętności artystycznego wyrazu, ale też pięknie umięśnione ciała, które Lindbergh perfekcyjnie uchwycił w ruchu. Każdy członek zespołu wykazał się lekkością, gracją i sensualnością. Część zdjęć została wykonana w studio, a niektóre - w plenerze na wsi.

Peter Lindbergh Materiał prasowy
Peter Lindbergh

Dyrektorem artystycznym sesji został Peter Martins, który wraz z Lindberghiem postanowił uchwycić energię oraz poezję w smugach naturalnego dziennego światła. Fotografie te mają także surowy charakter, pokazują relacje między tancerzami występującymi w parach oraz charyzmę poszczególnych osobowości. Widoczna jest tu pewna nić porozumienia oraz chemia.

Peter Lindbergh Materiał prasowy
Peter Lindbergh

Za stylizacje tancerzy odpowiadała Juliana Von Boehm, która ubrała solistów w minimalistyczne stroje, w których występują najczęściej na scenie. Minimalistyczny makijaż wykonała Stephane Marais, a związane w koki włosy uczesała Odile Gilbert. Za scenografię odpowiadał Colin Donahue.

Peter Lindbergh Materiał prasowy
Peter Lindbergh

Jesteśmy pod wrażeniem prac Lindbergha, a patrząc na tę sesję, nieśmiało marzymy o jego współpracy z Polskim Baletem Narodowym!

Peter Lindbergh Materiał prasowy
Peter Lindbergh
d2g7eq2

Podziel się opinią

Share

d2g7eq2

d2g7eq2