Trwa ładowanie...
d3c8fht

Pielęgniarka pokazuje, dlaczego źle korzystamy z rękawiczek jednorazowych

Pielęgniarka Molly Lixey z Saginaw pokazuje, jaki błąd popełniamy, gdy nosimy rękawiczki. Świetnie zobrazowała, jak sami roznosimy wirusa, gdy zapominamy o prostych zasadach. Apel pielęgniarki udostępniła Dorota Zawadzka.
Share
Jak nosić rękawiczki jednorazowe - jakich błędów unikać
Jak nosić rękawiczki jednorazowe - jakich błędów unikaćŹródło: PAP, Facebook
d3c8fht

Rękawiczki jednorazowe i maseczki to nasza broń w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Niestety, często zapominamy o ważnych zasadach, bez których noszenie ich nie ma najmniejszego sensu. Medycy na całym świecie starają się uświadomić ludziom, jak ważne jest, by na przykład nie dotykać twarzy rękawiczkami lub jak je zdjąć, by było bezpieczniej.

Pielęgniarka pokazała, jak używać rękawiczek jednorazowych

Molly Lixey zwróciła uwagę na jeszcze jeden podstawowy błąd. Pielęgniarka mówi wprost: "nie używajcie telefonu, gdy macie na sobie rękawiczki". Medyczka za pomocą zielonej mazi doskonale zilustrowała, jak roznosimy wirusa. Nawet w białych rękawiczkach. Filmik z jej apelem i instrukcjami na swoim profilu na Facebooku udostępniła Dorota Zawadzka.

d3c8fht

Pielęgniarka przypomniała również, jak w bezpieczny sposób zdjąć rękawiczki oraz apelowała, by wyrzucać je do śmieci i nie narażać osoby sprzątające na kontakt z wirusem. Niestety, wielu z nas o tym zapomina, a zdjęcia z zaśmieconymi ulicami czy parkingami zalewają internet.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c8fht

Podziel się opinią

Share
d3c8fht
d3c8fht