Blisko ludziPielęgniarka pokazuje, dlaczego źle korzystamy z rękawiczek jednorazowych

Pielęgniarka pokazuje, dlaczego źle korzystamy z rękawiczek jednorazowych

Pielęgniarka pokazuje, dlaczego źle korzystamy z rękawiczek jednorazowych
Źródło zdjęć: © PAP, Facebook

06.04.2020 09:04, aktual.: 06.04.2020 09:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pielęgniarka Molly Lixey z Saginaw pokazuje, jaki błąd popełniamy, gdy nosimy rękawiczki. Świetnie zobrazowała, jak sami roznosimy wirusa, gdy zapominamy o prostych zasadach. Apel pielęgniarki udostępniła Dorota Zawadzka.

Rękawiczki jednorazowe i maseczki to nasza broń w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Niestety, często zapominamy o ważnych zasadach, bez których noszenie ich nie ma najmniejszego sensu. Medycy na całym świecie starają się uświadomić ludziom, jak ważne jest, by na przykład nie dotykać twarzy rękawiczkami lub jak je zdjąć, by było bezpieczniej.

Pielęgniarka pokazała, jak używać rękawiczek jednorazowych

Molly Lixey zwróciła uwagę na jeszcze jeden podstawowy błąd. Pielęgniarka mówi wprost: "nie używajcie telefonu, gdy macie na sobie rękawiczki". Medyczka za pomocą zielonej mazi doskonale zilustrowała, jak roznosimy wirusa. Nawet w białych rękawiczkach. Filmik z jej apelem i instrukcjami na swoim profilu na Facebooku udostępniła Dorota Zawadzka.

Pielęgniarka przypomniała również, jak w bezpieczny sposób zdjąć rękawiczki oraz apelowała, by wyrzucać je do śmieci i nie narażać osoby sprzątające na kontakt z wirusem. Niestety, wielu z nas o tym zapomina, a zdjęcia z zaśmieconymi ulicami czy parkingami zalewają internet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także