Trwa ładowanie...

#WSPIERAMSZPITALE Wirtualna Polska przyłącza się do apelu o pomoc dla służb medycznych

Szpitale pełne pacjentów, personel medyczny pracuje w pocie czoła całą dobę, wszyscy walczą o każdego przywiezionego chorego. Pomóżmy im w tym trudnym dla nich czasie!

#WSPIERAMSZPITALE Wirtualna Polska przyłącza się do apelu o pomoc dla służb medycznychŹródło: East News
dtzd1le
dtzd1le

Dziś już wiemy, że służba zdrowia potrzebuje wsparcia od każdego z nas. Zarówno w kwestii odpowiedzialnego zachowania, polegającego na niewychodzeniu z domu, jak i kontaktowania się z właściwym służbami w sytuacji podejrzenia zakażenia wirusem.

Choć rząd robi wszystko co w jego mocy, by zapewnić szpitalom i personelowi medycznemu wszelkie potrzebne środki do funkcjonowania, już dziś napływają apele od różnych osób pracujących w placówkach medycznych, o zapotrzebowaniu na maseczki, fartuchy czy sprzęt. I to jesteśmy w stanie zorganizować, bo ludzie już dziś dzielą się zgromadzonymi w domu zapasami, a krawcowe szyją maseczki i fartuchy.

Pomoc Polaków może także polegać na wsparciu bezpośrednim wszystkich osób zatrudnionych w służbie zdrowia. Ugotuj coś dla nich, zrób zakupy, zaopiekuj się dzieckiem, wyprowadź psa. Ci ludzie pracują dniami i nocami, kosztem własnego życia osobistego, kosztem własnych rodzin. Są zmęczeni, pracują po godzinach. Każde wsparcie i okazanie, że jesteśmy razem z nimi, stosujemy się do zaleceń i dziękujemy im za to, że narażając własne życie dbają o pacjentów, jest dziś na wagę złota.

Jeśli chcesz dziś okazać solidarność, nie wahaj się i przyłącz do akcji #WSPIERAMSZPITALE. Ty też możesz pomóc. Sprawdź, czy szpital w twojej okolicy nie potrzebuje pomocy, a może twoim sąsiadem jest ktoś ze służby zdrowia, kogo możesz wyręczyć w codziennych obowiązkach?

Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie.

dtzd1le
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtzd1le