Blisko ludziPierwsza rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz: "Trudny czas"

Pierwsza rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz: "Trudny czas"

Pierwsza rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz: "Trudny czas"
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
10.01.2020 14:29, aktualizacja: 10.01.2020 15:18

Paweł Adamowicz zginął 14 stycznia 2019 r. Jego żona, Magdalena Adamowicz, poinformowała, że w piątek 10 stycznia rozpoczęto uroczystości rocznicowe. Przyznała, iż nie jest łatwo.

"Dziś od nadania Uniwersyteckiemu Liceum Ogólnokształcącemu imienia Pawła Adamowicza rozpoczęły się uroczystości związane z pierwsza rocznicą śmierci Pawła” – czytamy we wpisie europosłanki na jej profilach w mediach społecznościowych. "Czas trudny, ale wiem, że nie jestem sama" – wyznała, dodając jeszcze: "Bądźmy razem!".

Paweł Adamowicz – rocznica śmierci

Już wcześniej wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska sygnalizowała, że przed nią najgorszy emocjonalnie czas. W ostatniej rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej" przypomniała, że weźmie udział w tegorocznej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przejdzie szlakiem, którym chodził jej mąż.

"Ta rocznica jest trudnym czasem, bo na nowo otwiera rany, które trochę pokryły się lekkim, brzydkie określenie, strupem. Ta krew nie tryska tak, jak tryskała na początku. Szczerze mówiąc, boję się tej rocznicy, ale z drugiej strony coś mnie pcha, żeby być tam, przejść szlakami Pawła i niejako zakończyć okres żałoby. Wierzę, że po tym będzie nam łatwiej” – powiedziała Magdalena Adamowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl