Blisko ludziPierwszy mąż ją zdradził. "Z czasem przestało być tak pięknie""

Pierwszy mąż ją zdradził. "Z czasem przestało być tak pięknie""

Pierwszy mąż ją zdradził. "Z czasem przestało być tak pięknie""
Źródło zdjęć: © AKPA

14.07.2021 08:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teresa Lipowska 14 lipca świętuje urodziny. Gwiazda ekranu dwukrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszy wybranek, Aleksander Lipowski, opuścił ją gdy miała 44 lata. Jak mówiła, znudził go związek i ona.

Teresa Lipowska jest aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Od 2000 roku wciela się w postać Barbary Mostowiak, nestorki rodu Mostowiaków w serialu "M jak miłość", czym przysporzyła sobie ogromnej popularności. Widzowie ją pokochali.

Spokojna i wyważona Barbara Mostowiak ma jednak niewiele wspólnego z Teresą Lipowską, która w swoim życiu przeżyła wiele romansów, rozwód, zdrady i śmierć ukochanego, drugiego męża.

Teresa Lipowska świętuje 84. urodziny

Teresa Lipowska między innymi Krzysztofowi Ibiszowi opowiedziała o swoim życiu sercowym. W wywiadzie przypomniała, że pierwszy mąż porzucił ją dla innej. A był nim Aleksander Lipowski, operator filmowy urodzony w Moskwie. Poznali się podczas nauki w szkole filmowej w Łodzi, do której uczęszczała późniejsza gwiazda serialu TVP 2.

Aktorka wspominała, że przed związkiem z Lipowskim miała romanse z innymi mężczyznami, ale dopiero z nim straciła dziewictwo.

Choć ich związek był rokujący, mąż dość szybko się znudził stabilizacją. "Sasza był, zwłaszcza w okresie narzeczeństwa, romantyczny, ujmujący. Z czasem przestało być tak pięknie" – wspominała.

Sporo różniło małżonków. Ona była osobą wierzącą, on ateistą. Już ślub, bez welonu nie był tym wymarzonym przez pannę młodą. W swojej autobiografii pt. "Nad rodzinnym albumem" Teresa Lipowska gorzko wspominała te chwile: "Włoski miałam ściągnięte do tyłu, ubrana byłam w jakiś biały kostiumik. To na pewno nie był ślub dwudziestoletniej dziewczyny, która marzy o welonie".

Po trzech latach związek się rozsypał. Mąż opuścił Lipowską. "On miał później jeszcze pięć następnych żon i wiele pań, więc myślę, że mu wystarczała miłość na krótko. Zaczęło się jeszcze ze mną..." - przyznała.

Tomasz Zaliwski i Teresa Lipowska

Po rozwodzie Lipowska musiała się pozbierać. Ta sytuacja kosztowała ją wiele zdrowia. Na horyzoncie pojawił się Tomasz Zaliwski, jak mówiła aktorka przystojny, mądry, ciepły, czuły.

"Zaczął mnie otaczać parasolem opieki, podziwu, bardzo delikatnie. To nie była szalona miłość natychmiast, bo byłam kompletnie załamana, zduszona. On był przystojny, szarmancki, to mnie ujęło, bardzo się mną opiekował. Zaczęłam powolutku dojrzewać do tego, żeby to nie była miłość od pierwszego wejrzenia" - mówiła w wywiadzie.

Z tego małżeństwa Teresa Lipowska ma jedyne dziecko - syna Marcina, który urodził się w 1973 roku. Jak ujawniła w jednym z wywiadów, narodziny chłopca były dla niej "najwspanialszą premierą, jaką przeżyła".

Mąż Teresy Lipowskiej zmarł w 2006 roku. Po tym wydarzeniu oddała się pomocy potrzebującym.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także