Trwa ładowanie...

Pies pokazuje zęby? Oto, co chce ci "powiedzieć"

Pies pokazuje zęby i warczy? To wcale nie oznacza, że ma złośliwe usposobienie czy podstępne zamiary. Chce natomiast zakomunikować coś ważnego swojemu właścicielowi. Tych sygnałów nie można lekceważyć.

Co to oznacza, gdy pies pokazuje zęby? Co to oznacza, gdy pies pokazuje zęby? Źródło: Adobe Stock
d1w4r67
d1w4r67

Psy potrafią okazywać całą gamę emocji. Najczęściej jest to zadowolenie, lecz czasem pojawia się zazdrość. Jak rozpoznać ją u pupila?

Tymi zachowaniami pies chce przyciągnąć do siebie uwagę

Zdaniem wielu behawiorystów, sygnałów może być kilka – od pokazywania zębów, przez szczekanie i wycie, aż po załatwianie się w nieodpowiednich miejscach. Pies usilnie chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę swojego ukochanego właściciela. Warto wtedy poświęcić mu czas, zamiast karcić. Pies okazuje zazdrość, gdy znajduje się w sytuacji zagrożenia swojej pozycji. Jak nie dopuścić do takiego scenariusza? Warto trzymać się pewnych zasad.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Walka psa z rekinem. Turyści poruszeni na Bahamach

Zastosuj te zasady, a unikniesz zazdrości u pupila

Pies może stać się zazdrosny, gdy w naszym życiu pojawi się nowy partner, dziecko czy drugi pupil. To trzy najpowszechniejsze opcje. Często w takich sytuacjach siłą rzeczy poświęcamy psu nieco mniej czasu niż wcześniej. Lecz wygospodarowanie kilku chwil w ciągu dnia na wspólną zabawę jest absolutną koniecznością.

d1w4r67

A jakie działania wyeliminują ewentualną zazdrość? W przypadku nowego partnera warto, by pies poznał go na "neutralnym gruncie", poza domem. Wtedy pupil nie poczuje, że ktoś naruszył jego przestrzeń i ją zawłaszcza. Kilka wspólnych zabaw w parku powinno pomóc.

Jeśli chodzi o dziecko, to warto wcześniej zacząć przygotowywać dla niego np. pokoik. Wtedy pies zaobserwuje zachodzące w domu zmiany i będzie lepiej przygotowany na nadejście niemowlęcia. Natomiast w związku z pojawieniem się nowego pupila pilnujmy, by nie zmieniać stałych pór jedzenia czy spacerów, do których przyzwyczajony był pies mieszkający z nami dłużej. Oczywiście podstawą jest również niefaworyzowanie żadnego z nich.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w4r67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4r67