Trwa ładowanie...

Pijesz czarną kawę? Eksperci twierdzą, że możesz być psychopatką

Badacze z Uniwersytetu w Innsbrucku odkryli, że czarną kawę piją… psychopaci. Zanim doszli do tych zaskakujących wniosków, przeprowadzili eksperyment z udziałem ochotników z USA. Poznaj szczegóły!

Share
Pijesz czarną kawę? Eksperci twierdzą, że możesz być psychopatką
Źródło: 123RF.COM
d6w18i5

Czarna kawa to ulubiony napój psychopatów. Nie wierzysz? Mamy na to dowody. Niedawno w magazynie "Appetite" opublikowano wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców. Zasady badania były proste. Grupę 953 dorosłych osób w wieku około 35 lat zapytano o preferencje dotyczące ulubionych smaków. Potem poproszono ich o rozwiązanie testu osobowości, który miał być sprawdzianem społecznych zachowań uczestników eksperymentu. Największy nacisk położono na skłonności do sadyzmu, narcyzmu i psychopatii.

Kawa East News
Kawa Źródło: East News, Fot: imageBROKER,Value Stock Images

Okazuje się, że osoby, które najbardziej lubią gorzko-kwaśne smaki wykazywały wyjątkowo silne predyspozycje do psychopatycznych zachowań. Badania potwierdziły, że osoby, które lubią m.in. smak czarnej kawy czerpią przyjemność z krzywdzenia innych, charakteryzują się brakiem empatii i niechęcią do pomocy potrzebującym.

Dodajmy, że wśród ulubionych produktów tych osób znalazły się też seler, rzodkiewka i tonic. Co ciekawe, osoby, które szczególnie upodobały sobie słodkie smaki, są postrzegane jako pomocne i sympatyczne. Zatem może to nic złego, że lubimy słodycze?(http://film.wp.pl/z-daleka-6027729191240833c).

Zobaczcie: Kulisy pracy nad serialem "Grześki wracają do szkoły"

d6w18i5

Podziel się opinią

Share
d6w18i5
d6w18i5