Plamy na butach znikną w mig. Wystarczy produkt z kuchni

Plamy na butach znikną w mig. Wystarczy produkt z kuchni

Domowy sposób na czyszczenia butów. Plamy znikną w mig
Domowy sposób na czyszczenia butów. Plamy znikną w mig
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.11.2023 11:06, aktualizacja: 30.11.2023 13:33

Wstrzymaj się z zakupem specjalistycznego środka do czyszczenia butów. Istnieje bezpieczny i skuteczny sposób na charakterystyczne białe linie na obuwiu, które pojawiają się w momencie, kiedy miasto zaczyna walczyć z poślizgiem. Zajrzyj do chlebaka – tam znajdziesz rozwiązanie.

Nadszedł sezon, w którym wszyscy buszują w sieci w poszukiwaniu sposobów na zaparowane okulary, śliską podeszwę, a także nieestetyczne zacieki z soli na powierzchni buta. Chociaż chlorek sodu sypany na chodnikach pozwala pewnym i stabilnym krokiem dojść na zakupy czy przystanek, to jednak pozostawia na butach nieestetyczne ślady i niszczy materiał. Aby zimowy sezon zakończyć z parą butów nadających się jeszcze na kolejny rok, warto zadbać o nie z pomocą... skórki z chleba.

Buty w soli. Jak pozbyć się soli z butów?

Buty z zamszu czy skóry licowej prezentują się pięknie, a przy tym wsparte odpowiednią wyściółką, zimą zapewniają maksymalny komfort cieplny dla naszych stóp. Żeby jednak zachować doskonały wygląd obuwia, należy je nie tylko impregnować, ale czyścić każdorazowo po powrocie do domu, kiedy na ich powierzchni pojawia się biała smuga czy plama.

Wspomniany ślad to "pamiątka" po soli, która topi lód na ulicach i chroni przechodniów przed poślizgiem. Aby pozbyć się śladu, wystarczy sięgnąć po skórkę z chleba, której wewnętrzna strona nie zdążyła jeszcze stwardnieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chleb to sprawdzony sposób na pielęgnację obuwia

Skórką z chleba wystarczy delikatnie przestrzeń biały ślad na powierzchni buta, aby wchłonęła sól. Należy pamiętać, aby wnętrze skórki nie było zbyt skamieniałe, a jedynie lekko czerstwe, ponieważ w takiej formie najlepiej wykazuje swoje właściwości adsorpcyjne.

Jak wyczyścić wyschniętą sól z butów?

Jeśli buty zdążyły już wyschnąć, a na ich powierzchni pojawiła się wyraźna plama – wykorzystaj delikatnie podgrzane mleko. Nasącz w nim kawałek materiału i pocieraj but, aż do momentu zniknięcia osadu. Następnie łagodnie opłucz wodą powierzchnię obuwia. Po soli nie będzie już śladu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl