FitnessPlan treningowy na rzeźbę — jak wyrzeźbić sylwetkę? Ćwiczenia

Plan treningowy na rzeźbę — jak wyrzeźbić sylwetkę? Ćwiczenia

Plan treningowy na rzeźbę — jak wyrzeźbić sylwetkę? Ćwiczenia
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Tatiana Naklicka

19.12.2018 00:40, aktual.: 03.02.2019 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ciało pozbawione grama tłuszczu jest marzeniem wiele osób, zarówno tych, którzy uprawiają aktywność fizyczną, jak i osób rozpoczynających przygodę z intensywnymi treningami. Plan treningowy na rzeźbę wymaga wiele poświęceń oraz wprowadzenia zmian dotyczących nie tylko kwestii jedzenia, ale również prowadzonego trybu życia. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają ćwiczenia na rzeźbę dla osób początkujących i zaawansowanych.

Plan treningowy na rzeźbę — co to jest?

Plan treningowy na rzeźbę zakłada całkowite odtłuszczenie mięśni. W zależności od wyznaczonego celu efekty będą widoczne po krótszym lub stosunkowo dłuższym czasie. Plan treningowy na rzeźbę to dokładnie rozpisany zestaw ćwiczeń na każdy dzień. Redukcja tkanki tłuszczowej jest również powiązana z odpowiednią dietą, która pomoże uzyskać wymarzone efekty.

Plan treningowy na rzeźbę — ogólne zasady

Zasady planu treningowego na rzeźbę są bardzo restrykcyjne, dlatego tak ważna jest pełna mobilizacja zarówno fizyczna, jak i psychiczna ćwiczącego. Przede wszystkim treningi powinny być przeprowadzane z dużą intensywnością. Dotyczy to nie tylko przerw między zajęciami, ale również przerw między seriami. Poza tym obciążenie nie może być zbyt duże, tak aby w jednej serii wykonać jak najwięcej powtórzeń pozwalających na zredukowania jak największej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Warto również pamiętać, że trening na rzeźbę jest ostatnim etapem okresu redukcyjnego. W trakcie realizowania planu można wykonywać ćwiczenia anaerobowe oraz ćwiczenia aerobowe.

Ponadto plan treningowy na rzeźbę to nie tylko codzienne ćwiczenia, ale także odpowiednia suplementacja. W diecie powinny pojawić się aminokwasy, witaminy minerały oraz białko przyjmowane z posiłku — co najmniej 2,2 na 1 kg. Z codziennego menu wykluczamy cukry i tłuszcze.

Plan treningowy na rzeźbę — efekty

Głównym efektem treningu na rzeźbę jest całkowita redukcja tkanki tłuszczowej, dzięki czemu będzie widoczna muskulatura ćwiczącego. Sylwetka lepiej się prezentuje, jest proporcjonalna, a mięśnie bardziej zbite. Wykonując plan, zwiększamy również własną siłę oraz wydolność.

Plan treningowy na rzeźbę dla początkujących — ćwiczenia

W planie treningowym na rzeźbę dla początkujących najlepiej zdecydować się na trzy dni w tygodniu intensywnego treningu. W czasie zajęć wykonywać ćwiczenia wielostatowe lub wybrać opcję serii łączonych bądź trójserii, dzięki którym spalimy najwięcej kalorii. Ciekawym rozwiązaniem jest także korzystanie z maszyn oraz wyciągów. Pamiętajmy o kontrolowaniu masy mięśniowej.

Plan treningowy na rzeźbę dla zaawansowanych — ćwiczenia

Zanim przystąpimy do treningu, warto zrobić sobie harmonogram, który ułatwi nam spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej poszczególnych partii mięśni. Podzielmy je według schematu: mięśnie nóg i mięśnie naramienne, mięśnie grzbietu i tricepsy, mięśnie klatki piersiowej i bicepsy. Do tego zestawu dodajemy ćwiczenia full body workout, dzięki którym uzyskamy najlepsze rezultaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także