Blisko ludziPobrali się na pokładzie samolotu. Ślubu udzieliła wyjątkowa osoba

Pobrali się na pokładzie samolotu. Ślubu udzieliła wyjątkowa osoba

Pobrali się na pokładzie samolotu. Ślubu udzieliła wyjątkowa osoba
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
Lidia Pustelnik

18.01.2018 19:40, aktual.: 08.03.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten lot nad Chile był podwójnie wyjątkowy. Na pokładzie w ekspresowym tempie zorganizowano spontaniczną ceremonię zaślubin. Młoda para miała dobry powód dla takiego pośpiechu. Na pokładzie znalazł się bowiem wyjątkowy gość.

Do tego wyjątkowego zdarzenia doszło podczas lotu z Santiago do Iquique w Chile. O ślub poprosiła chilijska stewardessa Paula i steward Carlos. Para wykorzystała fakt, że w samolocie znajdował się papież Franciszek i poprosiła go o błogosławieństwo.

Papież zapytał wówczas, czy para jest po ślubie. Carlos i Paula wytłumaczyli, że już wcześniej wzięli ślub cywilny i doczekali się dwójki dzieci. Planowali też ślub kościelny, jednak ten, w którym mieli wyznaczoną datę, zawalił się w wyniku trzęsienia ziemi w 2010 roku.

Gdy Franciszek to usłyszał, postanowił załatwić sprawę od razu. Zadał im pytania na temat ich przekonań dotyczących małżeństwa. Następnie wybrano świadków – chilijskiego księdza i prezesa chilijskich linii lotniczych Latam. Od razu odręcznie wystawiono też akt ślubu.

Po krótkiej ceremonii Carlos i Paula przeszli na przód samolotu, gdzie swoje miejsca mieli dziennikarze, i opowiedzieli im o tym, co właśnie przeżyli. Bez wątpienia mają co opowiadać rodzinie.

Zależy Ci na dobrym wyglądzie, ale masz ograniczony budżet? Zobacz, jakie zniżki oferuje strona Iperfumy kody promocyjne.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także