Trwa ładowanie...

Pobrali się na pokładzie samolotu. Ślubu udzieliła wyjątkowa osoba

Ten lot nad Chile był podwójnie wyjątkowy. Na pokładzie w ekspresowym tempie zorganizowano spontaniczną ceremonię zaślubin. Młoda para miała dobry powód dla takiego pośpiechu. Na pokładzie znalazł się bowiem wyjątkowy gość.

Share
Pobrali się na pokładzie samolotu. Ślubu udzieliła wyjątkowa osoba
Źródło: PAP/EPA
d3ypz22

Do tego wyjątkowego zdarzenia doszło podczas lotu z Santiago do Iquique w Chile. O ślub poprosiła chilijska stewardessa Paula i steward Carlos. Para wykorzystała fakt, że w samolocie znajdował się papież Franciszek i poprosiła go o błogosławieństwo.

Papież zapytał wówczas, czy para jest po ślubie. Carlos i Paula wytłumaczyli, że już wcześniej wzięli ślub cywilny i doczekali się dwójki dzieci. Planowali też ślub kościelny, jednak ten, w którym mieli wyznaczoną datę, zawalił się w wyniku trzęsienia ziemi w 2010 roku.

Gdy Franciszek to usłyszał, postanowił załatwić sprawę od razu. Zadał im pytania na temat ich przekonań dotyczących małżeństwa. Następnie wybrano świadków – chilijskiego księdza i prezesa chilijskich linii lotniczych Latam. Od razu odręcznie wystawiono też akt ślubu.

d3ypz22

Po krótkiej ceremonii Carlos i Paula przeszli na przód samolotu, gdzie swoje miejsca mieli dziennikarze, i opowiedzieli im o tym, co właśnie przeżyli. Bez wątpienia mają co opowiadać rodzinie.

Zobacz też: Papież Franciszek w Fatimie

Zależy Ci na dobrym wyglądzie, ale masz ograniczony budżet? Zobacz, jakie zniżki oferuje strona Iperfumy kody promocyjne.

d3ypz22

Podziel się opinią

Share
d3ypz22
d3ypz22