Trwa ładowanie...
doo3fvm

Podczas siedzenia zakładasz nogę na nogę? Oto co może się stać

Krzyżowanie nóg to jeden z ulubionych sposobów siedzenia prezenterki telewizyjnej Elżbiety Jaworowicz. Okazuje się, że pozycja ta wcale nie jest zdrowa. Oto jakie mogą być jej konsekwencje.
Share
Krzyżowanie nóg to pozycja popularna zwłaszcza wśród pań
Krzyżowanie nóg to pozycja popularna zwłaszcza wśród pań Źródło: 123RF
doo3fvm

Zakładanie nogi na nogę to popularny sposób siedzenia zwłaszcza wśród pań. Niektóre z nich siadają tak z wygody, inne z przyzwyczajania. Wiele kobiet wymienia również inną zaletę tej pozycji – przy odpowiednim ulokowaniu się, nogi wydają się bowiem znacznie dłuższe i zgrabniejsze.

Jedną z wielkich sympatyczek tego stylu siedzenia jest prezenterka telewizyjna Elżbieta Jaworowicz. Dla niej technika siedzenia stała się już jej cechą charakterystyczną. Okazuje się, że pozycja ta wcale nie jest zdrowa. Specjaliści ostrzegają, że może nieść nawet wiele poważnych konsekwencji.

   Forum
Źródło: Forum

Uszkodzenie nerwu

doo3fvm

Zakładanie nogi na nogę przede wszystkim szkodzi nerwom. Pojawiające się czasem uczucie drętwienia może być objawem uszkodzenia nerwu strzałkowego. W jego konsekwencji czasami dochodzi do zaburzeń czucia lub chodzenia.

Problemy z kręgosłupem
Innym skutkiem tego typu siedzenia są problemy z kręgosłupem oraz bóle pleców. Dlaczego? Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co nasze plecy muszą się napinać w celu podtrzymania kręgosłupa.

Podniesienie ciśnienia krwi
Zła informacja dla osób cierpiących na nadciśnienie. Okazuje się bowiem, że zakładanie nogi na nogę podnosić może ciśnienie krwi. Na szczęście zmiana ta jest odwracalna – jak informują specjaliści, po zmianie pozycji ciśnienie wraca do normy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doo3fvm

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

doo3fvm

Podziel się opinią

Share
doo3fvm
doo3fvm