Podkład mineralny - co warto o nim wiedzieć przed zakupem?
Podkład mineralny to idealne rozwiązanie dla kobiet, które marzą o pięknej cerze, a jednocześnie zakryciu wszelkich niedoskonałości. Co znajdziemy w jego składzie? Sprawdziliśmy, jak działa podkład mineralny w kontakcie ze skórą oraz sposoby jego nakładania.
Podkład mineralny — dlaczego kobiety go pokochały?
Podkład mineralny jest lekki, dlatego nie zatyka porów. Niezależnie od wieku nadaje skórze promienny wygląd. W składzie podkładu mineralnego znajdują się naturalne minerały w sproszkowanej formie, do których zaliczymy przede wszystkim tlenek żelaza i cynku, ultramarynę czy żółcień. To właśnie dzięki nim możemy dobrać odcień podkładu mineralnego do koloru skóry.
Sprawdź ofertę podkładów i fluidów na WP radarOkazji.
Ponadto naturalny kosmetyk wypełni zmarszczki i bruzdy dzięki takim składnikom jak kaolin, glinka (czerwona lub zielona), talk i krzemionka. W podkładach mineralnych nie ma parabenów i silikonów, więc są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które zmagają się ze zmianami trądzikowymi. Dzięki naturalnym składnikom sebum nie wydziela się w nadmiernych ilościach, przez co skóra jest promienna.
Poza tym podkład mineralny nie uczula, dlatego będzie dobrym wyborem dla osób z cerą wrażliwą skłonną do podrażnień. Idealnie dobrany kosmetyk stopi się ze skórą, zapewniając idealne krycie.
Podkład mineralny — rodzaje
Na rynku są dostępne podkłady mineralne kryjące, podkłady mineralne matujące oraz podkłady mineralne rozświetlające.
Podkład mineralny kryjący będzie idealnym wyborem dla kobiet, które mają cerę mieszaną lub cerą trądzikową. Po nałożeniu kosmetyku krosty będą mniej widoczne lub całkowicie zakryte — jest to zależne od zaawansowania zmian trądzikowych. Ponadto cera będzie zmatowiała.
Mniej zaawansowane działanie wykazuje podkład mineralny matujący, jednak dzięki naturalnym składnikom zdecydowanie zminimalizuje problem nadmiernego wydzielania się sebum najczęściej dotykającego kobiety z tłustą cerą.
Natomiast podkład mineralny rozświetlający to dobry wybór dla pań, które chciałyby dodać cerze blasku. Ponadto kosmetyk delikatnie wypełni zmarszczki.
Poza tym w drogeriach stacjonarnych oraz internetowych możemy dostać podkład mineralny w płynie, podkład mineralny w kremie i podkład mineralny w proszku.
Podkład mineralny — sposoby nakładania
Podkład mineralny możemy nakładać na sucho lub na mokro. W przypadku malowania na sucho wystarczy nałożyć odpowiednią ilość kosmetyku na pędzel (jego nadmiar strząsnąć stukając o brzeg pudełeczka), a następnie nałożyć na twarz. W przypadku cery tłustej kosmetyk warto rozprowadzać kolistymi ruchami, zaś w przypadku cery suchej — delikatnymi ruchami przypominającymi przybijanie stempla.
Jeśli chcemy nałożyć podkład mineralny na mokro, wystarczy przed aplikacją namoczyć pędzel w wodzie (np. mineralnej). Podkład mineralny to jednak nie wszystko — przed nałożeniem kosmetyku warto użyć lekkiego kremu nawilżającego lub bazy pod podkład, która zapewni lepsze krycie.
Ponadto rodzaj pędzla również ma znaczenie. Najlepiej sprawdzi się pędzel kabuki lub pędzel flat top. Nakładając podkład mineralny w płynie, warto używać gąbeczki blendującej.