Podobno przynosi pecha. Dzisiaj obchodzi swoje święto
Określane są jako pomocnicy czarnoksiężników i mają zwiastować pecha. Czarne koty, chociaż przez wielu uwielbiane, kojarzone są z nieszczęściem. Jak się okazuje, 17 listopada obchodzą swoje święto. Ten dzień ustanowiony został w 2007 roku przez Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska, a także Ruch Obrony Czarnych Kotów. W jakim celu?
Czarny kot uznawany jest za symbol wszystkiego, co złe. Ma zwiastować choroby, pecha, a nawet śmierć. Przez lata kultura wykreowała wizerunek czarnego kota na znak nieszczęścia. Kojarzony z czarną magią budzi strach. 17 listopada ma swoje wyjątkowe święto.
Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota
Lista przesądów, z którymi kojarzone są czarne koty zdaje się nie kończyć. W 2007 roku Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska, a także Ruch Obrony Czarnych Kotów ustanowiło dzień 17 listopada Międzynarodowym Dniem Czarnego Kota. Dlaczego akurat tego dnia? Ponieważ organizacje chciały walczyć z przesądami i zabobonami, a liczba 17 we Włoszech uznawana jest właśnie za tą najbardziej pechową. Dlatego przekornie postanowiono, że 17 listopada będzie dniem czarnego kota.
W ważnym celu
Jak się okazuje, Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota ustanowiono w konkretnym celu. Było nim przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak traktowane są te zwierzęta. Przez lata powielane stereotypy bardzo zaszkodziły czarnym czworonogom. Nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie w schroniskach są tymi, które adoptowane są najrzadziej. Ich święto ma uzmysłowić społeczeństwu, że to takie same stworzenia, jak inne koty i nie należy się ich bać. Może się okazać, że zamiast pecha przyniosą szczęście i okażą się najlepszymi przyjaciółmi człowieka.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!