Pojawiła się na ściance bez makijażu. W błysku fleszy dokładnie było to widać

Martyna Kaczmarek na premierze filmu pojawiła się bez makijażu @martynakaczmarek
Martyna Kaczmarek na premierze filmu pojawiła się bez makijażu @martynakaczmarek
Źródło zdjęć: © Instagram
Aleksandra Hangel

19.01.2023 20:13, aktual.: 20.01.2023 08:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Do niedawna nie byłam częścią show-biznesu. Oglądałam czasami zdjęcia celebrytek ze ścianek i zawsze później czułam się gorzej. Czułam się winna temu, że nie udaje mi się być idealną - mówi w rozmowie z WP Kobieta Martyna Kaczmarek, modelka curvy i aktywistka.

Martyna Kaczmarek to pierwsza modelka curvy w domu programu "Top Model" i aktywistka na rzecz kobiet przez ogromne "A". Czule walczy nie tylko o nasze fałdki, pryszcze, włosy na twarzy, nogach — żebyśmy je przynajmniej szanowały, ale także o nasze poczucie bezpieczeństwa, o to, żebyśmy same siebie potrafiły utulić, kochać. My, czyli wszystkie Polki. Prowadzi działania uświadamiające i coraz bardziej przełamuje barierę tego, co nam wypada, a co nie.

Martyna Kaczmarek w śniadaniówce bez makijażu

Niedawno Martyna pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN" zupełnie bez makijażu, co komentowała na swoim koncie na Instagramie tak:

Chciałabym, aby widok osoby (a w szczególności kobiety) bez makijażu w mediach stał się tak samo powszechny i normalny, jak obraz kobiety w makijażu. Żeby każda z nas mogła podjąć prawdziwie wolną decyzję co do tego, w jaki sposób wygląda.

@martynakaczmarekmówi Martyna Kaczmarekfeministka, aktywistka, modelka

Teraz po raz kolejny przeprowadza na kobietach prawdziwą pozytywną terapię szokową, udowadniając, że nawet w takich chwilach jak wielkie wyjście makijaż to wciąż wybór, nie mus.

Martyna Kaczmarek na ściance bez makijażu

Martyna Kaczmarek na premierze filmu "Niebezpieczni dżentelmeni" pojawiła się w nietypowym jak na takie wydarzenie wydaniu. Modelka nie miała na twarzy makijażu, a sukienkę wypożyczyła.

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek© AKPA | AKPA

Ciężko się dziwić, że właśnie ten model sukienki wybrała — niebieska warstwowa baza, pastelowe kwiaty i genialny kształt dekoltu sprawiają, że niejedna osoba by się na nią zdecydowała. A jeśli ktoś także chciałby tę sukienkę założyć na wielkie wyjście? Może — właśnie dlatego, że jest wypożyczona.

Czuję się świetnie! Jestem piękna i robię ważną rzecz! To na pewno nie pierwszy i nie ostatni raz!

@martynakaczmarekmówi Martyna Kaczmarek w rozmowie z WP Kobieta tuż po tym, jak zeszła ze ścianki.

— Jeszcze niedawno oglądałam czasami zdjęcia celebrytek ze ścianek i zawsze później czułam się gorzej. Czułam się winna temu, że nie udaje mi się być idealną. Dzisiaj, gdy stałam się częścią tego świata, chcę to dobrze wykorzystać i pokazać, szczególnie młodym dziewczynom, że takie, jakie jesteśmy, jesteśmy wystarczające, że naszą samooceną nie powinna rządzić liczba warstw makijażu. Wciąż jestem pod wrażeniem, jak wiele osób zareagowało na to, że jestem bez makijażu. Ludzie robili mi zdjęcia. To tylko dowód na to, że potrzebujemy więcej takich wyjść i takich zdjęć. — mówi nam Martyna.

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek© AKPA | AKPA

Jedynie 5,5 proc. kobiet akceptuje swój wygląd bez makijażu

W związku z całym przedsięwzięciem Martyna przygotowała się rzetelnie i odnalazła badania, które aż ciężko przełknąć.

Badania polskich naukowców i naukowczyń z Wrocławia pt. "Wpływ makijażu na samopoczucie i samoocenę u kobiet", są wstrząsające. Grupa siedmiuset dziewięćdziesięciu Polek została poproszona o ocenienie samej siebie w skali jeden do pięciu. Pierwsze pytanie dotyczyło sytuacji bez makijażu. Zaledwie 5,6 proc. z nich przyznała sobie "pięć na pięć". Aż jedna czwarta ankietowanych postawiła sobie ocenę "jeden" i "dwa". Gdy to samo pytanie zostało zadanie w wersji "z makijażem" wyniki drastycznie się zmieniły.

Te badania są zatrważające
Te badania są zatrważające© @martynakaczmarek

Nagle ocenę "cztery" i "pięć" przyznało sobie prawie dziewięćdziesiąt procent z ankietowanych kobiet. W czym rzecz? Czy to źle, że mamy wysoką samoocenę w makijażu? Nie. Martyna zwraca jednak uwagę, że niepokojące jest to, że jesteśmy tak krytyczne w stosunku do samych siebie, gdy nie mamy go na sobie i zadaje pytanie: - Dlaczego uzależniamy swoją samoocenę od tego, czy położymy na swoją twarz warstwy kosmetyków?

5,5 procent kobiet w Polsce akceptuje bezwarunkowo swój wygląd bez makijażu.
5,5 procent kobiet w Polsce akceptuje bezwarunkowo swój wygląd bez makijażu.© @martynakaczmarek

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (103)
Zobacz także