Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka
31.03.2008 11:53

Pani Iwona ma problem z urządzeniem pokoju dla dwuletniego dziecka.

Pani Iwona ma problem z urządzeniem pokoju dla dwuletniego dziecka. Nie ma Pani pojęcia gdzie wstawić łóżko i trzy komody. Prosi o jakiś pomysł.

Według mnie nie jest tragicznie. Pomimo tego, że dosyć wąski, można w nim ustawić wszystkie meble, o których Pani wspomina. Ja po lewej od wejścia wstawiłabym szafę na ubranka, trzy komody powinny się zmieścić po stronie prawej. Jeśli jedna z nich nie wejście można przymierzyć się do wstawienia jej na przeciwległą stronę, za drzwi balkonowe. Póki synek jest malutki sugeruję łóżeczko ustawić prostopadle do ściany, aby mieć do niego lepszy dostęp. Później można je odwrócić o 90 stopni tak, aby było równolegle do ściany. Zostanie wówczas więcej miejsca do zabawy na środku pokoju. Przy oknie stoi dziecięcy stolik ze stołeczkiem, który później również przyda cię chłopcu do zabawy. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka, radzę zablokować tymczasowo wyjście na balkon. (rys. a i b – Joanna Rzepińska)
Na dole przedstawiłam ten sam pokój z meblami dla starszego dziecka. Nie jest wtedy tak różowo. Na szafę praktycznie miejsca nie ma, no może tylko na kwadratową szafę przy wejściu. Obok tapczan i stolik nocny przesuwany za drzwiami balkonowymi. Pod oknem – biurko. Regały i szafki na całej ścianie naprzeciwko łóżka.

Arch. wnętrz
Joanna Rzepińska

Źródło artykułu:WP Kobieta