Polki mają swój typ. Mówią, kiedy najczęściej dochodzi do zbliżeń

"Seksualna Mapa Polki", czyli nowy raport o życiu seksualnym kobiet w Polsce - zdjęcie poglądowe
"Seksualna Mapa Polki", czyli nowy raport o życiu seksualnym kobiet w Polsce - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.10.2023 19:44, aktual.: 02.10.2023 20:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Seksualna Mapa Polki" to jeden z najnowszych raportów dotyczących, w jaki sposób podchodzimy do związków oraz współżycia. Dowiadujemy się z niego m.in., kiedy Polki najchętniej kochają się z partnerami.

Według badania z 2023 roku aż 84 proc. kobiet deklaruje, że ma obecnie stałego partnera. 95 proc. potwierdza, że jest aktywna seksualnie. Przebadana grupa podkreśla, że cielesne przyjemności służą nie tylko zaspokojeniu potrzeb, ale są też sposobem na budowanie więzi z drugą połówką.

Młodsze respondentki zdecydowanie rzadziej traktują seks jako "obowiązek małżeński", którego celem jest spłodzenie potomstwa. Co jeszcze mówią zgromadzone dane?

Jeden dzień? Tylko 19 proc. Polek potwierdza

"Seksualna Mapa Polki" opiera się na odpowiedziach 1076 kobiet w wieku od 18 do 69 lat. Respondentki odpowiadały na pytania zawarte w ankiecie. Jedną ze składowych analizy było sprawdzenie, jak w 2023 roku prezentuje się częstotliwość aktywności seksualnej kobiet.

Aż 55 proc. Polek stwierdziło, że to wieczór jest ich ulubioną porą na współżycie z partnerem/partnerką. 33 proc. stwierdziło, że pora dnia nie jest istotna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

A czy dzień ma znaczenie? Badanie wykazało, że 19 proc. kobiet wskazało sobotę jako ulubiony dzień na zbliżenie. Niedzielę i piątek wskazało zaledwie 4 proc. Aż 61 proc. kobiet przyznaje, że dzień tygodnia nie ma najmniejszego znaczenia.

27 proc. Polek odpowiedziało, że seks uprawia kilka razy w tygodniu lub częściej. "Raz w tygodniu" - było odpowiedzią 14 proc. kobiet. 24 proc. przyznało, że decyduje się na zbliżenie kilka razy w miesiącu. 23 proc. Polek zaznaczyło odpowiedź "rzadziej niż raz w miesiącu".

Częstotliwość aktywności seksualnej spada z wiekiem? Jest wyjątek

"Seksualna Mapa Polki" wykazała, że najbardziej aktywne seksualnie są Polki przed 35. rokiem życia. 45 proc. respondentek w wieku 56-69 lat przyznało, że uprawia seks raz w miesiącu lub rzadziej. Jednak w każdej z grup wiekowych jest jeden wyjątek od tej reguły - nowy związek.

Jak czytamy w raporcie: "Poznawanie partnera oraz budowanie relacji sprzyja częstym kontaktom seksualnym", co potwierdzają odpowiedzi. Częstą aktywność seksualną (kilka razy w tygodniu lub częściej) deklaruje 60 proc. kobiet w związkach nietrwających dłużej niż rok, 51 proc. kobiet w związkach od roku do dwóch lat i 46 proc. Polek w relacjach trwających od trzech do pięciu lat.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (116)
Zobacz także