Trwa ładowanie...

Tylu partnerów seksualnych mają Polki. Podano konkretną liczbę

Raport "Seksualna Mapa Polki" pokazuje, jak wygląda życie erotyczne kobiet w naszym kraju. Pod uwagę wzięto liczbę partnerów seksualnych, ale też częstotliwość i charakter zbliżeń. Wyniki mogą zaskakiwać.

Ilu partnerów seksualnych ma statystyczna Polka?Ilu partnerów seksualnych ma statystyczna Polka?Źródło: Adobe Stock
d3satg8
d3satg8

"Seksualna Mapa Polki" to badanie wykonane na zlecenie Geodeon Richter Polska. W internetowej ankiecie wzięło udział 1076 kobiet w wieku 18-69 lat. Respondentki odpowiedziały na pytania dotyczące liczby partnerów lub partnerek seksualnych, a także zdradziły, czy o swoich potrzebach seksualnych rozmawiają z drugą połówką. 

Życie seksualne Polek

95 proc. Polek zadeklarowało, że uprawia seks - liczba tak zmniejsza się jednak z wiekiem. Najbardziej aktywną grupą są kobiety przed 35. rokiem życia. Ta część badanych wskazała, że do zbliżeń dochodzi kilka razy w tygodniu lub nawet częściej. W grupie wiekowej 56-69 lat aż 45 proc. kobiet podało, że uprawia seks raz w miesiącu lub rzadziej. Podobnie jest w przypadku 23 proc. kobiet w przedziale wiekowym 46-55 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Julia Wieniawa: "Seks nie jest tematem tabu"

Według respondentek apetyt seksualny rośnie w momencie wejścia w nowy związek, co podkreśliła każda grupa wiekowa. W raporcie wskazano również, że Polki preferują monogamiczne relacje; aż 84 proc. badanych zadeklarowało, że obecnie ma tylko jednego partnera lub partnerkę seksualną. Dane z raportu wskazują, że w całym życiu Polki mają średnio czterech partnerów seksualnych.

d3satg8

To nie tylko "małżeński obowiązek"

Badanie wykazało też, że większość Polek uważa seks jako element, który buduje relację, ale także jest przyjemną aktywnością, wpływa na poprawę nastroju oraz rozładowanie napięcia. Młodsze pokolenia zdecydowanie rzadziej niż starsze, postrzegają zbliżenie jako część "małżeńskiego obowiązku" oraz czynność służącą głównie prokreacji. 

Warto również wspomnieć, że większość respondentek jest stała w uczuciach, a prawie ⅔ z nich jest w związku trwającym ponad 11 lat. Z kolei cztery na pięć Polek biorących udział w badaniu przyznało, że jest w relacji, jednak niekoniecznie oznacza to relację z mężczyzną.

Okazuje się, że aż 12 proc. Polek jest w relacji jednopłciowej. Co prawda w raporcie "Seksualna Mapa Polki" zaznaczono, że w związku heteroseksualnym jest 88 proc. respondentek, jednak rośnie liczba kobiet, które tworzą związek z drugą kobietą. W badaniu z 2019 roku było to zaledwie 8 proc. Częściej kobiety po 55. roku życia przyznają się do relacji jednopłciowej (co piąta kobieta z tej grupy wiekowej), z kolei w młodszej grupie wiekowej jest to co 25. kobieta.

d3satg8

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3satg8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3satg8