Polki są "eksploatowane" w łóżkach. Ekspertka ostrzega
- Kobiety często przychodzą na konsultacje i warsztaty z poczuciem, że coś jest nie tak. Zdarza się, że ogranicza je strach przed seksem - powiedziała edukatorka seksualna Joanna Keszka. Ujawniła, że wiele kobiet jest "w łóżkach eksploatowana".
Potrzeby seksualne, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, są ważnym aspektem zdrowia psychicznego oraz emocjonalnego. Dlatego też stosunek seksualny zawsze powinien mieć miejsce za obopólną zgodą. Wykorzystywanie seksualności jako formy manipulacji czy kontroli, jest bardzo szkodliwe. Niestety, jak podkreślają eksperci, często się to zdarza.
Polki są eksploatowane w łóżkach
Zdaniem edukatorki seksualnej Joanny Keszki kobiety "straszy się seksem". - Większość Polek jest w łóżkach eksploatowana, a to się przekłada nie tylko na sferę życia seksualnego, ale także społeczną i polityczną - zaznaczyła w rozmowie z polskieradio24.pl.
- Kobiety często przychodzą na konsultacje i warsztaty z poczuciem, że coś jest nie tak. Zdarza się, że ogranicza je strach przed seksem. Rozmawiamy o przekazach, które otrzymywały na temat ciała, relacji i seksu. Jakie to były informacje i od kogo. Często się okazuje, że lęki i strachy wynosimy z domu, szkoły, Kościoła, ale też z popkultury, która nas otacza - dodała.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak tłumaczyła, "straszenie seksem" najpierw uderza w kobiety, a potem w mężczyzn.
- Żona, partnerka, w końcu przestaje mieć ochotę na seks, zaczyna go unikać, bo nie kojarzy jej się z niczym przyjemnym. (...) Strach kobiet w łóżku wiąże się także z ryzykiem odrzucenia przez mężczyznę, gdy powiedzą, czego one same naprawdę chcą. W wielu przypadkach to nie kobieta chce być "grzeczna" w łóżku, tylko mężczyzna, bo to płeć męska jest przyzwyczajona do obrazka, w którym partnerka/żona to porządna kobieta, która nie potrzebuje "fanaberii" w łóżku - dodała edukatorka.
"Mają swoim wyglądem i zachowaniem zaspokajać cudze wyobrażenia"
Według Joanny Keszki, kobiety straszy się także tym, że ich ciała nie są odpowiednie, wystarczająco dobre czy atrakcyjne.
- Myśląc o seksie, widzimy bilbordy, reklamy, filmy, w których występują młode aktorki, modelki o idealnym wyglądzie. To jest właśnie obraz, który kojarzy się z byciem atrakcyjną w przestrzeni seksualnej - powiedziała.
Na strachu kobiet żerują następnie koncerny kosmetyczne czy chirurdzy plastyczni.
- I niewyedukowani kochankowie, którzy atakują wygląd swoich partnerek, aby je uciszyć i sprowadzić do tzw. parteru. Tak, aby znały swoje miejsce i wiedziały, że mają swoim wyglądem i zachowaniem zaspokajać cudze wyobrażenia i potrzeby, a nie swoje - podsumowała Keszka w rozmowie.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.