Połóż między nogami. Wyśpisz się jak nigdy w życiu

Połóż między nogami. Wyśpisz się jak nigdy w życiu

Spanie na boku ma wiele korzyści dla zdrowia
Spanie na boku ma wiele korzyści dla zdrowia
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Дария Стодоля
12.01.2023 14:04, aktualizacja: 12.01.2023 17:45

Eksperci twierdzą, że to najlepsza pozycja do spania. Pozwala nie tylko wypocząć, ale też pozytywnie wpływa na kręgosłup i posturę. Poduszka umieszczona między nogami ma chronić przed bolesnymi dolegliwościami.

Zdrowy sen wymaga nie tylko ciszy i wygodnego łóżka, ale też odpowiedniej pozycji. Gdy ciało ułożone jest w nienaturalny sposób, rano budzimy się obolali i niewypoczęci. Co zrobić, aby wreszcie się wyspać, a kręgosłup na tym nie ucierpiał? Z pomocą przychodzi dodatkowa poduszka.

Tajemnica najlepszej pozycji do spania

Warto podłożyć ją nie tylko pod głowę, ale wsadzić także między nogi - sugerują eksperci cytowani przez "Healthline". Takie dodatkowe oparcie ma pozytywnie wpływać na samopoczucie, przy okazji niwelując nieprzyjemne dolegliwości. W ten sposób miednica pozostaje na swoim miejscu, a kręgosłup się nie przekrzywia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Badania przytoczone przez serwis pokazują jednoznacznie, że poduszka między nogami ma mieć pozytywny wpływ na odpowiednią postawę w czasie snu. To sposób na ograniczenie chronicznego bólu pleców, na który skarży się nawet co czwarty dorosły na świecie. Skorzystają także biodra oraz więzadła.

Pozycja, jaką przybieramy, gdy między nogami znajdzie się dodatkowa poduszka, ma niwelować objawy, a w dłuższej perspektywie nawet zapobiegać rwie kulszowej. Dolegliwość ta wywoływana jest przez ucisk na nerwy rdzeniowe tworzące nerw kulszowy. Umiejscowiony pomiędzy udami element pościeli ma ograniczyć to zjawisko.

Kręgosłup ci podziękuje

Za ból odpowiadać może również przepuklina dyskowa, czyli tzw. dyskopatia. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa można wynikać z ucisku mechanicznego w czasie snu. Włożenie poduszki między nogi sprawia, że ten nie zmienia swojej pozycji tak często i jest mniej narażony na urazy. Sposób ten ma też poprawiać naszą posturę.

Spanie z poduszką między nogami zalecane ma być również kobietom w ciąży. Wymaga to bowiem leżenia na boku, a ta pozycja jest najbardziej polecana ciężarnym. Zapewnia ona prawidłowe krążenie krwi. Zabezpiecza też przed uciskiem macicy na wątrobę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta