Trwa ładowanie...

Polskie gwiazdy przeciwko ustawie o przemocy w rodzinie. Aktorki pokazały wymowne zdjęcie

Polskie aktorki wyraziły sprzeciw wobec proponowanych zmian w ustawie o przemocy w rodzinie. Na wymownym zdjęciu widzimy m.in. Maję Ostaszewską, Izę Kunę i Grażynę Wolszczak.
Share
Maja Ostaszewska udostępniła zdjęcie z koleżankami z branży
Maja Ostaszewska udostępniła zdjęcie z koleżankami z branży Źródło: ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski
dnrplt5

Pomysł Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który zakłada zmianę ustawy o przemocy w rodzinie, budzi coraz więcej kontrowersji. Według zaproponowanych zmian, z których obecnie władze się wycofują, jednorazowe pobicie miałoby nie być traktowane jako akt przemocy. Swój sprzeciw wyraziły polskie gwiazdy.

"Sam pomysł uznania, że jednorazowy atak nie jest przemocą, przeraża. Takie podejście cofa nas w świadomości tego, czym jest przemoc domowa. Agresją, na którą nigdy nie może być zgody, bez żadnej taryfy ulgowej. Musimy reagować, musimy wspierać ofiary" – pisze na swoim koncie na Instagramie Maja Ostaszewska.

dnrplt5

Do udostępnionego postu aktorka dodała zdjęcie, na którym zobaczyć można także inne gwiazdy. Poza Ostaszewską widzimy na nim jeszcze m.in. Grażynę Wolszczak, Danutę Stenkę i Izę Kunę. Wszystkie panie pozują z podbitym okiem lub zakrwawioną twarzą. Fotografia opatrzona została wymownym tytułem. "Polki dziękują za nowy program wp...ol plus" – czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

dnrplt5

Podziel się opinią

Share
dnrplt5
dnrplt5