Trwa ładowanie...

Pomysł na pokój dla chłopca. Ahoj, przygodo!

Dobry pomysł na pokój dla chłopca pozwala małemu odkrywcy świata długo cieszyć się swoim królestwem. Aranżację warto planować tak, by odpowiadała wiekowi i zainteresowaniom dziecka. Można wykorzystać np. motyw żeglarski, do którego łatwo dobrać modne kolory ścian w odcieniach błękitu i kolorowe dodatki, będące wymarzonymi rekwizytami podczas zabaw w piratów i poszukiwaczy skarbów.

Pomysł na pokój dla chłopca. Ahoj, przygodo!Źródło: iStock.com
d2d61nq
d2d61nq

Jak znaleźć pomysł na pokój dla chłopca?

Przed ważnym i trudnym zadaniem, jakim jest urządzenie pokoju dla chłopca, stają rodzice spodziewający się przyjścia na świat dziecka, a także ci, którzy remontują lub budują dom. Niemowlę nie potrzebuje jeszcze dużej ilości mebli ani dodatków. W zasadzie wystarczą mu łóżeczko, przewijak, komoda i półka na drobiazgi, takie jak monitor oddechu czy lampka nocna.

Styl marynistyczny potrafi zainspirować do urządzenia pokoju dla niemowlaka iStock.com
Styl marynistyczny potrafi zainspirować do urządzenia pokoju dla niemowlaka Źródło: iStock.com

Starszy chłopiec ma już konkretne wyobrażenia na temat swojego pokoju – oczekuje, że przestrzeń do życia będzie atrakcyjna przede wszystkim pod względem wizualnym. Wpaść na świetny pomysł da się nie tylko podczas oglądania katalogów z aranżacjami wnętrz, ale również w trakcie rozmowy z dzieckiem. Każde hobby może znaleźć choćby skromne odzwierciedlenie w wyglądzie pokoju dziecięcego. Do kupienia są np. miękkie fotele o kształcie piłki futbolowej i zasłonki ozdobione wzorem sieci Spidermana. Warto więc postawić na personalizację, gdyż pozwala ona maluchowi wzmacniać poczucie sprawczości i zachęca go do tego, by wykazywał się kreatywnością na co dzień. Co więcej, jest sposobem na spełnienie jednego z największych marzeń dzieciństwa.

Pomysł na pokój dla chłopca – styl marynistyczny

Dobrze urządzony pokój dla chłopca spełnia nie tylko wszelkie praktyczne wymagania, związane np. z ergonomią mebli i zagospodarowaniem przestrzennym, ale również sprzyja animacji czasu wolnego. Tego drugiego aspektu nie wolno pomijać, bo właśnie sypialnia malucha jest dla niego głównym miejscem do zabaw, a co za tym idzie – najważniejszym pomieszczeniem w domu. Potrafi skłaniać do uruchomienia nieograniczonych pokładów kreatywności.

d2d61nq

Jednym z wielu źródeł pomysłów na pokój dla chłopca jest styl marynistyczny, który da się wprowadzić do wnętrza bez ponoszenia dużych nakładów finansowych i stopniowo modyfikować w ten sposób, by odpowiadał poszczególnym etapom rozwoju dziecka. Kilkulatek w takim pokoju powinien mieć schowek na pościel imitujący skrzynię ze skarbami, ściany ozdobione naklejkami welurowymi, które przedstawiają żyjątka z morskich toni, a także łóżko przypominające statek piracki. Natomiast dla chłopca w wieku szkolnym do pokoju marynistycznego najlepiej kupić poszewki w żeglarskie wzory, firany z siatki przypominającej sieć rybacką, regały na książki w kształcie łodzi czy modele statków do samodzielnego składania.

Aranżując marynistyczny pokój dla chłopca w wieku szkolnym, warto pomyśleć szczególnie o zagospodarowaniu biurka iStock.com
Aranżując marynistyczny pokój dla chłopca w wieku szkolnym, warto pomyśleć szczególnie o zagospodarowaniu biurka Źródło: iStock.com

We wnętrzu marynistycznym królują biele, błękity i turkusy. Niebieski pokój dla chłopca to strzał w dziesiątkę, ponieważ potrafi optycznie powiększyć metraż, a przy tym dobrze komponuje się z wyrazistymi dodatkami w kolorze krwistej czerwieni i soczystej żółci. Warto pamiętać, że w pokoju dziecięcym nagromadzenie barw jest uzasadnione ze względu na procesy integracji sensorycznej, które zachodzą na etapie niemowlęctwa i trwają mniej więcej do ukończenia 5. roku życia.

d2d61nq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d61nq