Trwa ładowanie...

Ponad rok nie piła alkoholu. "Dostałam trzy ważne lekcje"

Dziennikarka popularnego magazynu o zdrowym trybie życia przyznała, że w pewnym momencie miała problemy z alkoholem. Z tego też względu postanowiła zrobić roczną przerwę od spożywania trunków, aby zdać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy.

Share
Jennifer nie piła alkoholu przez ponad rok Jennifer nie piła alkoholu przez ponad rok Źródło: Instagram.com, fot: Jennifer Savin
d4fz9tj

Mgliste wspomnienia, a niekiedy dziury w pamięci oraz towarzyszący temu niepokój. Jennifer Savin przyznała się, że jej relacja z alkoholem w pewnym momencie zeszła na złą drogę. Młoda kobieta najpierw zapijała smutki, aby później obudzić się z jeszcze większymi wyrzutami sumienia. W pewnym momencie miarka się przebrała. Jennifer postanowiła na trzy miesiące całkowicie wykluczyć alkohol ze swojego menu. Finalnie była trzeźwa przez 15 miesięcy - ten eksperyment zmienił jej życie.

"Nie byłam pewna, czy uda mi się dotrwać do 90 dni bez alkoholu"

Savin przyznała się, że picie alkoholu w zbyt dużych ilościach często powodowało, że podejmowała pochopne, niewłaściwe decyzje. Kobieta uświadomiła sobie, jak bardzo destrukcyjne wpływa na nią regularne spożywanie trunków. Wiedziała, że musi zrobić coś dla siebie, aby zmienić relację ze sobą samą. Początkowo alkohol odstawiła na trzy miesiące, jednak w trakcie poczuła, że jej abstynencja powinna potrwać dłużej, by finalnie zupełnie przewartościować wiele rzeczy i w końcu uzdrowić siebie. W tym czasie zdała sobie sprawę z siedmiu niezwykle ważnych rzeczy.

d4fz9tj

Wiele osób mierzy się z podobnym problemem

Jennifer znalazła terapeutę oraz internetową grupę wsparcia. Zdała sobie wówczas sprawę, że nie tylko ona ma za sobą podobne przejścia. Wielu ludzi mirzy się z podobną historią i stara się również odnaleźć właściwą ścieżkę. Grupa wsparcia naprawdę utwierdza w przekonaniu, że z nałogiem da się wygrać. Daje też nadzieję na to, że wspólnymi siłami szybciej pokona się niezdrowy nawyk.

Odkryj, kim jesteś bez alkoholu

Dziennikarka przyznała się, że po alkohol często sięgała podczas stresujących sytuacji towarzyskich. Alkohol "pomagał" przetrwać trudniejsze momenty, tym samym sprawiając, że Jennifer nie wiedziała, jaka naprawdę byłaby jej reakcja, jeśli nie sięgnęłaby po wspomagacz. Abstynencja pokazała jej, że bez alkoholu również potrafi nawiązywać znajomości. Wino czy drink nie warunkowało więcej udanej zabawy.

d4fz9tj

Jeśli nie bawisz się dobrze, zawsze możesz po prostu… odejść

Jennifer wyznała, że początkowo ludzie pytali się, czy przestała pić ze względu na ciążę. Gdy podawała powód, okazywali niemałe zaskoczenie. Początkowo kobietę to denerwowało, ale później poczuła wolność. Zdała sobie sytuację, że z każdego nieudanego spotkania może najzwyczajniej w świecie zrezygnować, a nie męczyć się i raczyć alkoholem, po którym źle się czuje, aby tylko wytrzymać w towarzystwie, w którym wcale nie chce być. Czy to niezręczna randka, czy spotkanie z dawnymi znajomymi - wystarczy odmówić i postawić siebie na pierwszym miejscu.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ do 12.04.2022 r.

Jedz jarmuż raz w tygodniu. Poczuj różnicę

d4fz9tj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz9tj
d4fz9tj